MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI KONYA ŞUBESİ BAYAN ÜYELERİNİ BİRARAYA GETİRDİ
![](https://mmo.org.tr/sites/default/files/gonderi_gorselleri/2170_11_12_29_0.jpg)
8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle 07 Mart 2009 tarihinde Şahane Restaurant da Makina Mühendisleri Odası Konya Şubesi düzenlediği programda bayan üyelerini bir araya getirmiştir.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle 07 Mart 2009 tarihinde Şahane Restaurant da Makina Mühendisleri Odası Konya Şubesi düzenlediği programda bayan üyelerini bir araya getirmiştir. Birçok bayan üyenin katılımı ile gerçekleştirilen organizasyonda Makine Mühendisleri Odası Konya Şubesi Yönetim Kurulu adına şube başkanı İsmail ÖZKARAKAYA bir konuşma yapmıştır. Konuşmasında;
"Hepinizi şahsım ve Makine Mühendisleri Konya Şubesi Yönetim Kurulu adına saygıyla selamlıyorum. Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle geleneksel hale gelen etkinliğimizde bu yılda bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu güzel ve anlamlı günde bizlerle bir arada olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
Kuruluş amacı üyelerine hizmet olan Odamız, bu amaç doğrultusunda etkinlikler düzenlemeye devam etmektedir. Odamıza kayıtlı bayan üyelerimiz arasındaki kaynaşmayı, dayanışmayı ve birlikteliği artırmak Dünya Kadınlar Günündeki en önemli amacımızdır. Oldukça faydalı olacağına inandığım bu toplantımıza " Tarih Sürecinde Avrupa ve Türk Kadını " konulu sunumu ile katkı sağlayacak değerli yazarımız Meliha ÜRKMEZ hanımefendiye de huzurlarınızda hoş geldiniz diyor, katılımlarından dolayı kendilerine teşekkür eriyorum.
Tarihimizin en eski dönemlerinden içinde bulunduğumuz güne kadar toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer alan, yaşamımızın doğumundan ölümüne kadar her anda varlıklarıyla onurlandığımız, nesillerin eğitiminde ve yetişmesinde sevgi ve şefkat karşılığı veren siz değerli hanımefendilerin Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak saygılar sunuyorum."
Program Melahat ÜRKMEZ'in "Tarih Sürecinde Avrupa ve Türk Kadını" konulu konferansı ile devam etmiştir.