Haberler

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

İŞAYA ÜŞÜR'Ü YİTİRDİK

20 Mayıs 2020

Toplumcu bakış açısı ve halktan yana duruşuyla uzun yıllardır TMMOB ve Odamızın başta Sanayi Kongresi olmak üzere birçok etkinliğine katkı veren değerli iktisatçı Prof. Dr. İşaya Üşür'ü kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesine, yakınlarına ve öğrencilerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

MMO BURSA ŞUBE VE TEMSİLCİLİKLERİ: TMMOB'YE DOKUNMA

20 Mayıs 2020

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi İl ve İlçe Temsilcilikleri, TMMOB Yasasını değiştirme girişimlerinin tekrar gündeme gelmesi üzerine 20 Mayıs 2020 tarihinde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

İSTANBUL ŞUBE GEÇMİŞ DÖNEM BAŞKANLARI: TMMOB YASASI'NA KARŞI BİRLİĞİMİZİ SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ!

19 Mayıs 2020

MMO İstanbul Şube geçmiş dönem başkanları, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, Ankara Barosu, Tabip Odaları ve Anayasa’nın 135. maddesi uyarınca kurulmuş olan bütün kamu kurumu niteliğindeki özerk meslek kuruluşları hakkında demokrasi ile bağdaşmayacak bir mevzuat değişikliğini tekrar gündeme getirmesiyle ilgili açıklamalarda bulundular.

MMO KOCAELİ ŞUBE VE TEMSİLCİLİKLERİ: TMMOB'YE DOKUNMA

17 Mayıs 2020

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi İl ve İlçe Temsilcilikleri, TMMOB Yasasını değiştirme girişimlerinin tekrar gündeme gelmesi üzerine 17 Mayıs 2020 tarihinde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

ODA-ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

17 Mayıs 2020

Oda Başkanı ve Şube Başkanları Toplantısı, 17 Mayıs 2020 tarihinde online olarak gerçekleştirildi.

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ YAYIN KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

16 Mayıs 2020

Endüstri Mühendisliği Dergis Yayın Kurulu üyeleri 16 Mayıs 2020 tarihinde Bahar yarıyılı toplantısını online olarak gerçekleştirmiştir. 

TMMOB YÖNETİM KURULU VE ODA BAŞKANLARI ORTAK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

16 Mayıs 2020

TMMOB Yönetim Kurulu ve Oda Başkanları Ortak Toplantısı, 16 Mayıs 2020 tarihinde "Haftalık Değerlendirme" gündemi ile çevirimiçi olarak gerçekleştirildi.

SEÇİM SİSTEMLERİNE MÜDAHALE DEMOKRASİ İLE BAĞDAŞMAZ!

14 Mayıs 2020

Anayasa'nın 135. Maddesi'nde yer alan kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının yasalarının değiştirilme çabalarına ilişkin Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Türk Tabipleri Birliği, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği ve Türk Dişhekimleri Birliği tarafından 14 Mayıs 2020 tarihinde ortak basın açıklaması yapıldı.

İSTANBUL İLÇE TEMSİLCİLİKLERİNDEN ORTAK DUYURU: MEMLEKETİMİZ, MESLEĞİMİZ, ODAMIZ İÇİN BİZ VARIZ!

14 Mayıs 2020

İktidarın TMMOB ve meslek örgütlerinin yasalarını değiştirme girişimlerine karşı MMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu ve İlçe Temsilcilikleri Yürütme Kurulları 14 Mayıs 2020 tarihinde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

SOMA FACİASINI UNUTMADIK

13 Mayıs 2020

13 Mayıs 2014 tarihinde yaşanan ve ülkemizin en büyük felaketlerinden biri olarak kayıtlara geçen Soma Maden Faciası'nın 6. yılında TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından basın açıklaması yapıldı.

"KAMUSAL KAYNAKLARIMIZIN ve HAKLARIMIZIN KORUNMASINDA BİRLİĞİMİZİN ÖNEMİ" BROŞÜRÜ YAYINLANDI

12 Mayıs 2020

Meslektaşlarımızın haklarının korunmasında olduğu kadar, toplumun genel çıkarlarının savunulmasında da önemli bir yeri olan TMMOB'nin taşıdığı toplumsal role ilişkin hazırladığımız "KAMUSAL KAYNAKLARIMIZIN ve HAKLARIMIZIN KORUNMASINDA BİRLİĞİMİZİN ÖNEMİ" broşürümüz yayınlandı.

EĞİTİM SORUMLULARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

12 Mayıs 2020

Covid-19 pandemisi sürecinde Odamız tarafından yürütülen eğitim faaliyetlerine yönelik online toplantı 12 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirildi.  

TMMOB VE ODALARIN SOSYAL MEDYA SORUMLULARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

07 Mayıs 2020

TMMOB ve bağlı Odaların sosyal medya sorumluları toplantısı 7 Mayıs 2020 tarihinde online olarak yapıldı.

MERKEZ ÖĞRENCİ ÜYE KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

07 Mayıs 2020

Merkez Öğrenci Üye Komisyonu Toplantısı, 7 Mayıs 2020 tarihinde 25 öğrenci üyenin katılımıyla online olarak gerçekleştirildi.

TMMOB YÖNETİM KURULU VE ODA BAŞKANLARI ORTAK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

06 Mayıs 2020

TMMOB Yönetim Kurulu ve Oda Başkanları Ortak Toplantısı 6 Mayıs 2020 tarihinde "TMMOB'nin Yasasını Değiştirmeye Dönük Antidemokratik Girişimler" gündemi ile online olarak gerçekleştirildi.