X. ULUSAL UÇAK, HAVACILIK VE UZAY MÜHENDİSLİĞİ KURULTAYI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Eskişehir Şubesi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası olarak ülkemiz havacılık sektörüne katkı sağlamak ve Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği alanında çalışanların sorunlarını tartışmak ve çözüm önerilerinde bulunmak üzere 2001 yılında ilkini gerçekleştirdiğimiz kurultayımızın 10.’sunu ülkemizin seçkin mühendislerinin ve bilim insanlarının katılımı ile 11-12 Ekim 2019 tarihlerinde Büyükşehir Belediyesi Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salonda gerçekleştireceğiz.

 

X. Ulusal Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Kurultayı’nda; uçak, havacılık ve uzay sektörünün dünya genelinde büyük bir hızla ilerlemesi ve gelişmesi paralelinde ulusal sanayimizde sektöre yönelik kabiliyetlerin ve ürünlerin artırılması, kaçınılmaz bir gereklilik olmuştur. Özellikle havacılık ve savunma sektörlerinde ulusal katkı payının büyütülmesi hedeflenmelidir. Bu amaç doğrultusunda izlenecek yol haritasının ülkemiz ihtiyaçları göz önünde bulundurularak belirlenmesi, kısa ve uzun vadeli planlamaların yapılması, yeni-ileri teknoloji yatırımlarının planlı olarak filizlendirilmesi, olgunlaştırılması, yürütülmesi, yönetilmesi ve sektörün kullanımına sunulması amaçlanmıştır.
Bu kapsamda düzenlenen Ulusal Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Kurultayında mühendis-üniversite-endüstri üçgenindeki tarafların aynı platformda buluşması sağlanarak yeni teknolojik gelişmeler, endüstrinin talepleri, teknoloji yatırımları, eğitim ve istihdam konularında mühendis gözüyle bir tartışma, danışma ve paylaşma ortamı gerçekleştirilecektir.

Kentimiz ve meslektaşlarımız açısından son derece önemli olduğunu düşündüğümüz X. Ulusal Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Kurultayı’ na kentimizin güzide basın kuruluşlarının temsilcilerini, ilgili kurum ve kuruluşlarını ve havacılığa ilgi duyan herkesin katılımını bekliyoruz.

 

 

 

           Saygılarımızla,
  TMMOB MMO Eskişehir Şubesi
         Yönetim Kurulu Adına
           Atila TOMSUK
    Yönetim Kurulu Başkanı