RAYLI SİSTEMLER KONGRE ve SERGİSİNE GİDERKEN

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Eskişehir Şubesi

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası ve Makina Mühendisleri Odası,  Eskişehir Şubeleri olarak; ülkemiz raylı sistemler sektörüne katkı sağlamak, sektörün çalışanlarının ve paydaşlarının sorunlarını tartışmak, çözüm önerilerinde bulunmak üzere bilimsel ve kamusal bakış açılarıyla 02-03-04 Kasım 2023 tarihlerinde Odunpazarı Belediyesi Hasan Polatkan Kültür Merkezinde RAYLI SİSTEMLER KONGRE ve SERGİSİ düzenleyeceğiz.

Cumhuriyetimizin kuruluşundan sonra demir ağlarla örülmeye başlanan ülkemiz demiryollarından, sanayisinden; günümüzde hızla gelişen raylı sistemler araçları, yapımı, sinyalizasyon ve enerji yönetimi standartlarıyla teknolojilerinin yanı sıra; daha çevreci, kamucu ve yerlileştirme hedefleriyle ele alınacak bir kongre gerçekleştirilecektir.

Raylı Sistemler Kongre ve Sergisi ile demiryolu araçları, demiryolu hat planlaması, yapımı, işletmesi, bakımı ve onarımı, güvenlik, erişebilirlilik, elektrifikasyon, sinyalizasyon ve enerji yönetimi, standartlara göre ölçüm, test ve sertifikasyon; yeşil mutabakat ve dördüncü demiryolu paketi doğrultusunda yerlileştirme oranının yükseltilmesi hedefiyle ele alınacaktır. Anahat ve kent içi raylı ulaşım sistemleri konusunda akademisyenlerin, uygulayıcıların geliştirdikleri yeni bilgi ve uygulamaları paylaşabilecekleri bir platform meydana getirmek ve Türkiye’de raylı sistem ve ulaşım alanında ulusal düzeyde bilgi birikiminin oluşturulması amaçlanmaktadır.

Ulusal kahramanlarımızdan demiryollarının babası Behiç ERKİN’in anısına saygıyla başlayacak ilk oturumumuz ile 1894’ten beri gerek demiryolu araç-gereçleri üretimleri gerekse demiryolları açısından bilgi, tecrübe ve personel ihtiyaçlarında bir marka kent olan Eskişehir’de de bu kongre ve sergiyi düzenlemek gerekirdi.

Kentimiz ve meslektaşlarımız açısından son derece önemli olduğunu düşündüğümüz Raylı Sistemler Kongre ve Sergisi’ne kentimizin ilgili kurum ve kuruluşları ile sektör çalışanları yanı sıra güzide basın kuruluşlarının temsilcilerini ve demiryollarına ilgi duyan herkesin katılımını bekliyoruz.

Kongremizin düzenlenmesinde emeği geçen düzenleme, bilim kurulu ve yürütme kurulu üyelerimize, bildiri sunan akademisyen ve sektör konuşmacılarına, destek veren kişi, kurum ve kuruluşlara, elektrik, inşaat ve makina mühendisleri odaları yönetim kurulları ve çalışanlarına teşekkür eder başarılı bir kongre geçmesini dileriz.

Kongreden haberdar olmak için https://www.mmo.org.tr/etkinlik/rayli-sistemler-kongre-ve-sergisi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Elektrik Mühendisleri Odası        İnşaat Mühendisleri Odası                    Makina Mühendisleri Odası                                                                                                                                        Eskişehir Şube                              Eskişehir Şube                                           Eskişehir Şube                                                                                                                                                       Yönetim Kurulu                          Yönetim Kurulu                                            Yönetim Kurulu