XII. ULUSAL UÇAK HAVACILIK VE UZAY MÜHENDİSLİĞİ KURULTAYI BASIN AÇIKLAMASI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Eskişehir Şubesi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası olarak ülkemiz havacılık sektörüne katkı sağlamak ve Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği alanında çalışanların sorunlarını tartışmak ve çözüm önerilerinde bulunmak üzere 2001 yılında ilkini gerçekleştirdiğimiz kurultayımızın 12.’sini ülkemizin seçkin mühendislerinin ve bilim insanlarının katılımı ile 13-14 Ekim 2023 tarihlerinde Odunpazarı Belediyesi Hasan Polatkan Kültür Merkezinde gerçekleştireceğiz.

XII. Ulusal Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Kurultay’ında; ülkemizde  havacılık/uzay sektöründe geliştirilmekte olan özgün ve ulusal projelerin, bu projelere katkı sağlayan ulusal mühendislik kabiliyetlerinin, hava araçları bakım, onarım, yenileme, geliştirme faaliyetlerinin mühendis gözüyle değerlendirilmesi ve Türkiye’de Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği eğitiminin irdelenmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendislerinin Odamız ile ilişkilerinin gözden geçirilmesi ve geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Bu kapsamda ulusal uçak sanayinin gelişmesi ve dünya üzerinde daha fazla yer edinebilmesi için, sanayi-üniversite-bilim kuruluşları-devletin eşgüdüm içinde çalışması ve daha etkin bir işbirliği içinde olmasına ihtiyaç bulunmaktadır. Havacılık ve uzay sektörüne yapılan yatırımların iktisadi anlamda etkin ve verimli olarak planlanması ve kullanılması sağlanmalı, ulusal uçak havacılık ve uzay sanayisinin muasır medeniyetler seviyesine ulaştırılması amaçlanmalıdır.

Kentimiz ve meslektaşlarımız açısından son derece önemli olduğunu düşündüğümüz XII. Ulusal Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Kurultayı’mıza kentimizin, ilgili kurum ve kuruluşları ile güzide basın kuruluşlarının temsilcilerini ve havacılığa ilgi duyan herkesin katılımını bekliyoruz.

                                                                                                                        

 

                                                                                                                         TMMOB Makina Mühendisleri Odası

                                                                                                                               Eskişehir Şube Yönetim Kurulu