TMMOB NEDEN HEDEFTE

×

Hata mesajı

 • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
 • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
 • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
 • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
 • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
 • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Eskişehir Şubesi

 Değerli direnişçiler, ülkemizin pek çok kentinde olduğu gibi burada da tarih yazanlar, hepinizi TMMOB örgütlülüğü ve şahsım adına

Saygı sevgi ve dostlukla selamlıyorum.

Biz yurtsever, devrimci, demokrat ve laik mühendislerin sizlerle ortak bir davası var. Bugün burada sizleri de yanımızda gördük.  Çok büyük bir onur ve sarsılmaz bir güçle bu davayı sürdüreceğimizi herkese gösterdik.

Değerli dostlar biz TMMOB örgütlülüğü olarak;

 • Meslektaşlarımızın birbirleriyle ve halkla olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hakim kılmak üzere, meslek disiplinini ve ahlakını korumak üzere; halkın ve ülkenin çıkarlarının korunmasında, yurdun doğal kaynaklarının bulunmasında, korunmasında ve işletilmesinde, doğal ve tarihi değerlerin, kültürel mirasın korunmasında, tarımsal ve sanayi üretimin artırılmasında, ülkenin sanatsal ve teknik kalkınmasında gerekli gördüğümüz tüm girişim ve etkinliklerde bulunmak üzere bu davanın peşine düştük.

İktidar oldukları günden beri TMMOB yi bitirmek üzere bir çok yol denediler. Hiçbir şekilde TMMOB yi etkisizleştiremediler. Devlet Denetleme Kurulunu gönderdiler, Vergi Memurlarını gönderdiler, sayısız yönetmelik ve kararname çıkardılar, torba torba yasalar yaptılar. Bir Gece yarısı Mecliste oynanan oyun ne ilk ne de son saldırıydı.  Ama başaramadılar, başaramayacaklar.

Sevgili dostlar TMMOB NEDEN HEDEFTE biliyor musunuz?

Çünkü TMMOB

 • Demokrat ve yurtsever karakterdedir.

Çünkü TMMOB

 • Emekten ve halktan yanadır.

Çünkü TMMOB

 • Anti-emperyalisttir, Yeni Dünya Düzeni teorilerinin, ırkçılığın ve gericiliğin karşısındadır.

Çünkü TMMOB yeni değil, kurulduğu günden beri

 • Barıştan yanadır.

Çünkü TMMOB sadece belli bir ırka ve dine mensup insanlar için değil tüm insanlık için

 • İnsan hakları ihlallerine karşıdır, insanlık onurunun korunmasından yanadır.

Çünkü TMMOB

 • Örgütsel bağımsızlığını her koşulda korur, gücünü sadece üyesinden ve bilimsel çalışmalardan alır.

Çünkü TMMOB

 • Üyesinin ve halkın çıkarlarını korur.

Çünkü TMMOB

 • Sanayileşme ve demokratikleşme alanlarında durum tespitleri yapar, politikalar ve çözüm önerileri üretir. Ülkenin demokratikleşmesi için çaba sarf eder.

Rant gruplarının otoriter, sorgulanamayan, hesap vermeyen yönetimlerin aksine, örgüt içi demokrasisi güçlendirilmiş, sadece seçim değil her türlü demokratik katılım mekanizmalarını yaşama geçirir

Çünkü TMMOB

·        Egemen kesim ve egemen kesim söylemleri ile ters düşmeme anlayışlarını reddeden

 • Dünyayı, ülkeyi ve yaşamı tanıyan, anlayan ve ona göre politikalar üreterek yaşama geçiren, bir çalışma anlayışı içerisindedir.

Sevgili Dostlar

TMMOB köprü yapmaya, baraj yapmaya, teknik öğretmenlerin mühendis olmasına, havaalanı yapılmasına karşı değildir.

Ancak TMMOB bir iktidar bunları yaparken halka ait kaynakları birilerine peşkeş çekiyorsa, Çevresel Etki Değerlendirmesi yapmadan doğaya ve insanlığa etkilerini Bilimin ve teknolojinin gereklerine uygun olmayan bir şekilde düzenliyorsa, halka ait olan her şeyi satıp savıyorsa, belli bir topluluğa, kişi ve kuruma ayrıcalık oluşturuyorsa

EVET TMMOB KARŞIDIR ve EMİN OLUNUZ Kİ KARŞI DURMAYA DEVAM EDECEKTİR.

YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE, YAŞASIN HALKIN ÖRGÜTÜ TMMOB