ENDÜSTRİ MÜHENDİSLERİ, BİLİMİN IŞIĞINI ESKİŞEHİR`DE YAKACAK

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Eskişehir Şubesi

Endüstri Mühendisliği; İnsan, malzeme ve makinadan oluşan bütünleşik sistemlerin verimli bir şekilde çalışmasını  sağlayan, meslek disiplinidir.

Sorgulama yeteneği, analitik düşünme, bilimsel çalışma ve projeleriyle çalıştıkları işletmelere, dolayısıyla toplumsal gelişime büyük katkı sunmaktadırlar.

Endüstri Mühendisleri; İşletmelerde, ortak hafıza oluşturur ve çalışanların süreçlerle ilgili aynı dili konuşmasını sağlar. Böylelikle; rekabet ortamında işletmelerin teknolojik gelişmelere uyumunu hızlandırırlar.

Ancak; sürekli küçülen sanayi, altyapısı hazır olmadan açılan üniversiteler, tüm mühendislik dallarında olduğu gibi mesleğimizde de enflasyon yaratmıştır.

Dolayısıyla, bilimi insanlığın yararına kullanmak için mühendislik mesleğini seçen gençlerimizin eğitim kalitesi her geçen gün hızla düşmektedir. Bu durum, ülkemizdeki diplomalı işsiz sayısını hızla artırmakta, iş bulma şansı olan meslektaşlarımızı da iş güvencesi olmadan ya da çok düşük ücretlerle çalışmak zorunda bırakmaktadır.

Mesleğimizde yaşanan sorunların tespiti, çözümü ve toplumsal gelişime katkımızı artırmak adına;

6-7 Aralık 2013 tarihlerinde de ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezinde Endüstri ve İşletme Mühendisliği Kurultayını gerçekleştireceğiz.

Kentimizde ilk kez düzenlenecek ve Ulusal düzeyde olan bu kurultayda, Oda - Sanayi - Üniversite iş birliği çerçevesinde  mesleğimizin bilimsel ışığını Eskişehir‘de yakacağız.

 "Toplumsal Gelişimde Endüstri-İşletme Mühendisliği" ana teması ile dokuzuncu kez düzenlenecek olan  kurultayımızda; meslektaşlarımızın ve akademisyenlerin hazırladığı  toplam 38 proje katılımcılarla paylaşılacaktır.

Aynı zamanda kurultayımızda  mesleki sorunların çözümüne yönelik, 3 adet panel gerçekleştirilecektir.

6-7 Aralık 2013 tarihinde ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezinde düzenleyeceğimiz Endüstri-İşletme Mühendisliği kurultayına; tüm akademisyenlerimizi, sanayicilerimizi, meslektaşlarımızı, öğrencilerimizi ve bizlerin sesini kamuoyuna duyuran siz basın emekçilerini davet ediyoruz.

Gelin; Endüstri-İşletme Mühendislerinin bilim ışığını birlikte yakalım…Toplumsal gelişime katkıda bulunalım…

 

 

Cevdet ÜRENCİK

                                                      Eskişehir Şube Yönetim Kurulu Üyesi