DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI,

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Eskişehir Şubesi

MMO Eskişehir Şubesi olarak, yaklaşık 2 yıllık görev süremiz içerisinde meslektaşlarımız, kentimiz ve bölgemizin gelişimi için bir çok etkinlik gerçekleştirdik.

6-7 Aralık 2013 tarihlerinde de ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezinde Endüstri ve İşletme Mühendisliği Kurultayını gerçekleştireceğiz. Bu kurultay, ulusal düzeyde bir etkinlik olup ilk defa kentimizde düzenlenecektir.

Endüstri/İşletme Mühendisleri, her şeyi daha iyi, daha kaliteli, daha hızlı, daha güvenli, daha az maliyetli yapmak için çalışır. Bu açıdan bakıldığında, biraz da yaşamın kendisidir. İnsan var oldukça endüstri ve işletmeler var olacak ve her zaman Endüstri/İşletme Mühendislerine ihtiyaç duyulacaktır. Son derece geniş bir çalışma alanı olan bu mühendislik dalları, diğer mühendisliklerde gereksinim olan matematik ve fen bilimleri bilgisinin yanı sıra sosyal bilimler alanında da belirli bir bilgi birikimini gerektirmektedir. Bu nedenledir ki çalıştığı sektör aracılığı ile yapmış olduğu uygulamaları insan faktörünü de dikkate alarak topluma uygulayan meslek dallarıdır.  Bu yönüyle "Toplumsal Gelişimde" temel taşı koyan kişilerdendir.

"Toplumsal Gelişimde Endüstri-İşletme Mühendisliği" ana teması ile dokuzuncu kez gerçekleştirilecek olan kurultayının temel amacı; ülkemizdeki tüm Endüstri/İşletme Mühendisleri ile halen öğrenci olan Endüstri/İşletme Mühendislerinin Oda, Sanayi ve Üniversite ortak paydasında buluşmasını ve mesleki birikimlerini paylaşmasını sağlamaktır.

Bu amaçla; kurultayda 3 adet panel gerçekleştirilecektir. Bu panellerde; mesleki alanlarında uzmanlarımız, bilgi birikimlerini ve tecrübelerini meslektaşlarımız ile paylaşacaklardır. Aynı zamanda, çeşitli sektörlerdeki uzmanlarınca  hazırlanan 40 adet bildiri ve uygulama projesi meslektaşlarımızın paylaşımına sunulacaktır.

Kurultayın amaçları;

v     Gelişen bilimin ve teknolojinin, Endüstri/İşletme Mühendisliğinin uygulama alanlarına yansımasını paylaşmak ve değerlendirmek,

v     Endüstri/İşletme Mühendislerinin çalışma alanlarına bağlı olarak uyguladığı yöntem ile bilime, çalıştığı sektöre ve toplumsal gelişime katkısını paylaşmak,

v     Oda, Üniversite, Sanayi paylaşımını ve işbirliğini artırmak,

v     Ülkemizdeki Endüstri/İşletme Mühendisliği mezunları ile istihdam alanlarını değerlendirmek, mesleki sorunları analiz etmek ve çözüm önerilerini geliştirmek,

v     Endüstri/İşletme Mühendisliğinin geleceğine sahip çıkmak için ülkemiz koşullarına bağlı olarak mesleki örgütlülüğü değerlendirmektir.

Kurultayın amaçlarının gerçekleştirilmesi ile Endüstri/İşletme Mühendislerinin, ülkemizin toplumsal gelişimine katkı sağlayacağını umut ediyoruz.

 

 

Kurultay Yürütme Kurulu Adına

 

 

Cevdet ÜRENCİK

Yönetim Kurulu Üyesi