BASIN BÜLTENİ

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Eskişehir Şubesi

Odamızın kuruluşunun 60`ıncı yılında, hoş bir tesadüf olarak 60 ilk ve orta dereceli okulumuzda Enerji verimliliği üzerine seminerler vermekteyiz. Ülkemiz bugün enerjide dışa bağımlılığını sürdürmektedir. Gelecek yıllarda oluşacak talep artışları dünyayı ve ülkemizi daha da sıkıntılı bir sürece sokacağı kesindir.

 

 

Elbette ki problemin çözümü için alternatif, sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmek ve yerli kaynaklarımızı daha bilinçli bir şekilde yönetmek zorundayız. Ancak enerjiyi daha verimli kullanarak çözüme önemli bir katkı sunabiliriz.

 

Enerjide dışa bağımlığımızı sadece enerjiyi daha verimli kullanarak  yüzde 20 düşürebiliriz. Ülkemizde enerjinin tüketilmesi sırasında çok yanlış olarak edinmiş olduğumuz bazı kötü alışkanlıkları ortadan kaldırmak zorundayız.

 

Odamız bu alanda yıllardır toplumumuza doğruları anlatmaktadır. Kuruluşumuzun 60`ıncı yılında yeni bir seferberlik başlatmış bulunuyoruz. Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinasyonunda, alanında uzman 15 meslektaşımız 60 ilk ve orta öğretim okulunda seminerler vermeye başlamıştır.

 

Seminerler 10 Nisan 2014 tarihinde başlamış olup, 30 Mayıs 2014 tarihinde son bulacaktır.

 

Bilimi ve teknolojiyi halkımızın faydasına sunma gayreti içinde çalışan biz Makina Mühendisleri Odası üyeleri ve yöneticileri olarak başta Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Tepebaşı Kaymakamlığına, ayrıca destek veren tüm uzman üyelerimiz ile okullarımızın değerli yönetici ve öğretmenlerine teşekkür ediyoruz.

 

Daha güzel ve daha iyi korunmuş bir çevre için, çocuklarımızın geleceği için küçük bir katkı sunmuş olmaktan duyduğumuz mutluluğu tüm halkımızla ve siz değerli basın mensuplarıyla paylaşmak istiyoruz.

 

      Saygı ve Sevgilerimizle

TMMOB Makina Mühendisleri Odası

Eskişehir Şube Yönetim Kurulu