Mesleki Denetim

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Edirne Şubesi

Proje Mesleki Denetim

SMM( Serbest Müşavir Mühendis) ASGARİ ÜCRETİ (01.01.2020/31.12.2020 tarihleri arasında) ........5000TL/ay (Brüt)

 

ŞUBE ETKİNLİK ALANIMIZDA ODA YAYINLARIMIZ VE YöNETMELİKLERİMİZ ÇERÇEVESİNDE PROJE MESLEKİ DENETİMLERİ ESNASINDA DİKKAT ETTİĞİMİZ HUSUSLAR:

TMMOB MMO Serbest Müşavirlik Mühendislik Büroları Tescil ve Mesleki Denetim Yönetmeliği
Madde - 8: ODA, SMMH‘nin yürütülmesinde meslek mensupları arasında haksız rekabeti önlemek, üretilen hizmetlerin üstün nitelikte, şartname ve standartlara uygun ülke yararına olmasını sağlamak amacıyla gerekli gördüğü önlemleri alır.

ODA; yapılan SMMH‘ni MESLEKİ DENETİM‘e ve onaylamaya yetkili ve görevlidir. MESLEKİ DENETİM‘de Büro‘nun ve SMM‘in kaydının devam edip etmediği, SMM imzasının doğruluğu, kesilen faturanın veya serbest meslek makbuzunun Asgari ücret Yönetmeliği‘ne ve eki fiyat tablolarına uygunluğu, hazırlanan proje ve hesaplarının standartlar, yönetmelikler ve Oda‘nın proje hazırlama teknik esaslarına, asgari çizim standartlarına uygunluğu gibi konular incelenir. Ancak bu MESLEKİ DENETİM ve onaylama, yapılan SMMH‘nin içeriğini ve hesaplarını denetleme ve onaylama değildir, bu anlamı taşımaz.

ODA birimleri MESLEKİ DENETİM için gelen SMMH‘yi en geç 3 işgünü içinde inceler.Uygun ise onaylar, değilse gerekçesi ile beraber Büro‘ya iade eder.

Şubemiz etkinlik alanındaki ilgili idarelere sunulacak SMMH‘lerini içeren projelerin MESLEKİ DENETİM‘lerinde asgari denetim kriterlerine dikkat edilmektedir.

Proje(Mekanik Tesisat, Asansör, A.İ.T.M.)  Mesleki Denetim Kriteleri Ekte olup excel formatında bilgisayarınıza indirerek çıktı alabilirsiniz.

Bulunduğumuz yıl içerisinde geçerli olan SMMH Ücretleri ve matbu formlarını aşağıda yazılı yıl ve dönemi dikkate alarak açabilirsiniz, bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Ayrıca ODA‘mız tarafından hazırlanan ISI YALITIMI PROGRAMI‘nı,ücretsiz olarak indirebilir, bilgisayarınıza yükleyebilir ve projelerinizi hazırlayabilirsiniz.

ISI YALITIMI Programını indirmek için tıklayınız.