Şubemiz 16. Dönem Olağan Genel Kurulu ve Seçimleri Tamamlandı

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Antalya Şubesi

Yayına Giriş Tarihi

19 Şubat 2024

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şubesi’nin 16. Olağan Genel Kurulu ve Seçimleri tamamlandı.

Şehirlerimizde altyapı yetersiz, imar uygulamaları hatalı

Genel kurul toplantısında konuşan MMO Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca, sözlerine Antalya’da yaşanan sel felaketine ve Erzincan İliç’teki maden faciasına değinerek başlarken, ‘Şehirlerimizde yetersiz altyapı ve hatalı imar uygulamaları söz konusu iken ortalamaların çok üzerindeki yağış miktarları, yaşanan felaketlerin faturasının daha da katlanmasına neden olmaktadır. Son yıllarda yaşadığımız kuraklık, yangın, fırtına ve sel gibi afetlerin kök nedeninin iklim değişikliği olduğu artık bilinmektedir. Felaketlere dur demek için ilgili kurumlar ve belediyeler üzerine düşeni yapmakla mükellef iken bizler de iklim krizinin neticelerine daha da katlanmamak için enerji tüketimlerimizi ve karbon salınımlarımızı sınırlandırmalıyız. Artık bu her birimize düşen önemli bir sorumluluktur.’ dedi.

 

‘Ulusal çıkarlarımızı önceleyen madencilik faaliyetleri hedeflenmeli’

TMMOB tarafından Erzincan İliç altın madeni işletme bölgesinde oluşabilecek toprak kayması konusunda uyarılar yapıldığını da aktaran Başkan Atmaca, ‘Yapılan bu uyarıların hiçbir şekilde dikkate alınmamış olması, geliyorum diyen bu felaketin vuku bulması ile son bulmuştur. Bu tür madencilik faaliyetleri ile artık sadece doğamız ve kaynaklarımız değil, yaşamlarımız da etkilenmektedir. Çevresel tedbirlerin yanı sıra can ve mal güvenliğini önemseyen, ulusal çıkarlarımızı önceleyen madencilik faaliyetleri hedeflenmeli’ ifadelerini kullandı.

 

Hedeflerimizi gerçekleştirdik

Şube çalışmaları ilgili de konuşan Başkan Atmaca, ‘Şube yönetim kurulumuz 15. dönem öncesinde ortaya koyduğu hedefleri büyük oranda gerçekleştirmiştir. Bu hedefleri dönemin başında, ‘istihdam için yetkinlik, dijitalleşme ve teknoloji, eğitim odaklılık, gelişim, iletişim ve dayanışma, finansal istikrar’ üst başlıklarıyla ortaya koymuştuk. Bu doğrultuda günümüz dinamiklerine uygun bilgisayar destekli eğitimler düzenledik, üye iletişiminin dijitalleşmesi noktasında adımlar attık, çok sayıda nitelikli eğitim gerçekleştirdik, güncel metot ve donanımlarla şubemizi geliştirdik, teknik ve sosyal gelişim anlamında üyelerle sürekli olarak bir araya geldik, aynı zamanda da denk bütçeyi koruyarak Oda’ya ve üyeye yönelik önemli adımlar attık’ diye konuştu.

 

Şube binası örnek olacak

Yeni dönem hedefleri ile ilgili de bilgiler veren Atmaca, ‘Kamuoyunu bilgilendirmek üzere meslek, şehir ve ülke sorunlarına karşı çözüm odaklı öneriler sunmaya devam edeceğiz. Hizmet binamızın neredeyse sıfır enerjili olması için gerekli ön analizleri tamamladık, önümüzdeki süreçte hizmet binamızı neredeyse sıfır enerjili bina haline getirerek, örnek bir model olarak kamuoyunun ilgisine sunacağız. Yeni Dönemde Şubemizin geleneği haline gelmiş İklimlendirme Kongresi’ni tekrar düzenleyeceğiz. Asansör periyodik kontrollerinin denetimlerini sorumluluğumuzda olan bölgelerde yaygınlaştırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz

Sosyal organizasyonları bu dönem daha kuvvetli bir şekilde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Üyelerimizin kendi alanlarından farklı sektörlerde de gelişimi için sosyal ve iş buluşma ortamları sağlayacağız. Bu kapsamda temsilciliklerimizde de mesleki dayanışmayı artırmak amacıyla sosyal organizasyonlar düzenleyeceğiz’ dedi.

16. dönem yönetim kurulu

17-18 Şubat 2024 tarihinde MMO Antalya Şube binasında gerçekleştirilen genel kurul toplantısı ve seçimin ardından yeni dönem yönetim kurulu şu isimlerden oluştu.

YÖNETİM KURULU ASIL ÜYELERİ

1. İbrahim ATMACA

2. Devrim KILIÇ

3. Cüneyt Deniz KÜHEYLAN

4. Necdet TAŞKIN

5. Mehmet TOPÇU

6. Onur AKÇA

7. Selçuk DUVAR

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ

1. Nejat KURT

2. Nurettin AKYOL

3. Şaver İrem ÜNSAL

4. Deniz Yılmaz GÜNEY

5. Mehmet Buğra ALTINSOY

6. Merve BEBİŞ

7. Gamze DÜLGER KARABULUT