LPG'Lİ ARAÇLAR ÜCRETSİZ KONTROL EDİLİYOR

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Samsun Şubesi

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi ve Aygaz 'ın birlikte düzenlediği Otogaz Sistem Kontrol Günleri ile LPG'li araçlar ücretsiz kontrol ediliyor.

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi ve Aygaz 'ın birlikte düzenlediği Otogaz Sistem Kontrol Günleri ile LPG'li araçlar ücretsiz kontrol ediliyor. 20-24 Haziran tarihleri arasında Samsun il merkezinde bulunan Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 19 Mayıs Stadyumu Otopark alanında gerçekleşen kontrollere tüm LPG'li araç sahipleri ücretsiz olarak katılıyor. Açılışa; Samsun Vali Yardımcısı Mustafa İNGENÇ, Samsun Emniyet Müdürü Mustafa İLHAN, Samsun Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Ahmet ARSLAN katıldı. Açılış konuşması yapan Vali Yard. İNGENÇ, LPG'li araçların güvenli kullanımı için çok önemli olan bu çalısmadan dolayı Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesine ve Aygaza ve destekleyen kurum ve kuruluslara teşekkür etti. Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Makina Mühendisleri Odasi Samsun Şubesi Baskanı Kadir Gürkan; "Makina Mühendisleri Odası olarak LPG Yakıt Dönüşümü yapılmış araçların Sızdırmazlık Kontrollerini 11 Mart 1998 tarihinden bu yana sistemli bir şekilde sürdürmekteyiz. Ancak LPG Montaj Tespit Raporlarının kontrolü ve takibi 13 Ocak 2000 tarihinde yetkisi odamızdan alınmış ve Yetkili Dönüşüm Firmalarına verilmiştir. Bu denetimsizlik sonucu; Ocak 2000 ile Nisan 2005 tarihleri arasında yapılan LPG dönüşüm uygulamalarında hiçbir Montaj Denetimi olmadığından Uygulamalara ve Standartlara aykırı montajlar yapılmış ve uygulanmıştır. 11 Nisan 2005 tarihinde TC. Sanayi ve Ticaret Bakanlığının tekrar Montaj Tespit Raporlarının denetimi yetkisini Odamıza vermesi ile kesintiye uğrayan Montaj Tespit Kontrolleri yeniden uygulamaya başlamıştır. 11 Nisan 2005 tarihinden sonra LPG dönüşümü yapılmış olan araçlar, yürürlükte bulunan standartlar ve yönetmelikler doğrultusunda Odamız Uzman Mühendisleri tarafından kontrol edilmekte ve hatalı uygulamalara müdahale edilmektedir." şeklinde konuştu. Aygaz Bölge Satış Müdürü Oktay Leblebicioğlu yaptığı açıklamada; "Otogaz Sistem Kontrol Günlerinin daha önce yine MMO ve Aygaz' ın işbirligi ile Adana, İskenderun, Mersin, Gaziantep, Tekirdağ, Edirne ve Antakya' da gerçekleştirildiğini belirterek konunun uzmanı olan mühendisler tarafından araçlar kontrol ediliyor ve varsa eksikleri tespit ediliyor. Ayrıca otogaz sistem bakımı da Aygaz ekiplerince gerçekleştiriliyor." şeklinde konuştu.