1 MAYIS`I ÇOŞKUYLA KUTLADIK
Yayına Giriş Tarihi
![](https://mmo.org.tr/sites/default/files/gonderi_gorselleri/15193_10_33_37_0.jpg)
Türk-İş, Hak-İş ve DİSK, Memur-Sen KESK, TTB, TEB ile TMMOB organizasyonu ile düzenlenen 1 Mayıs Kutlamalarına Şubemiz de TMMOB pankartının arkasında üyelerimizin katılımıyla yerini aldı.
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü (İşçi Bayramı) düzenlenen etkinlikle bayram havasında kutlanan etkinliğe 6000 kişi katıldı. Üniversite Caddesi'nde toplanan sendika, parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri polis arama noktalarından geçerek Sıhhiye Meydanı'na yürüdü. Düzenleme Komitesi Başkanı Aziz ALBAYRAK, Türk- İş adına Arçelik Buzdolabı Fabrikası işçisi Suzan UZUNGEL, DİSK adına Süsler Doruk işçisi Mustafa AKMAN, KESK Tüm Bel Sen Şube Başkanı Ergun UZUN, günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptı. Törene CHP Eskişehir Milletvekili Fehmi Murat SÖNMEZ, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet ATAÇ da katıldı. Tepebaşı Belediyesi bünyesinde temizlik işçilerinin oluşturduğu ''Eko-Şov'' müzik topluluğu konser sundu. Yeni Türkü Grubu da bir konser verdi.