YARATICI DRAMA KURSU 3. DÖNEMİ TAMAMLADI
Yayına Giriş Tarihi
![](https://mmo.org.tr/sites/default/files/default_images/mmoempty.gif)
Üyelerimizin çocuklarına yönelik olarak düzenlediğimiz Yaratıcı Drama Kursu 2009 dönemini başarıyla tamamlandı. Çocuklara, Tepekule'de aileleriyle birlikte katıldıkları törenle katılım belgelerini Şube Müdürü Turgay Şirvan verdi. Bu dönem 8-10 yaş grubu için açılan kursu 16 çocuk başarıyla tamamladı.
Şube Müdürü Turgay Şirvan, Odamızın 3. dönemdir düzenlediği Yaratıcı Drama Kursunun çocuk gelişiminde çok olumlu etkisi olduğunu söyledi. Ailelere gösterdikleri duyarlılık için teşekkür eden Şirvan, çocukları tek tek kutlayarak belgelerini verdi. Kurs Yöneticisi Günay Toprak ise oyunun çocukların yaşamında çok önemli bir ihtiyaç olduğunu söyledi. Yaratıcı dramada çocukların kendilerini ve çevrelerini keşfettiklerini, sosyal iletişimlerini güçlendirdiklerini belirten Toprak, kursa katılan çocukların özgüvenleri güçlenerek kendilerini daha rahat ifade edebildiklerini vurguladı. Ailelerle sohbet eden Günay Toprak, onlara çocukları hakkında gözlemlerini ve önerilerini aktardı.