ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MOTORLAR-SERVO/STEP MOTORLAR VE HIZ KONTROL CİHAZLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
Yayına Giriş Tarihi
![](https://mmo.org.tr/sites/default/files/gonderi_gorselleri/6919_17_21_00_0.jpg)
Mekatronik Seminerleri kapsamında "Motorlar-Servo/Step Motorlar ve Hız Kontrol Cihazları Semineri" 16 Ocak 2010 Cumartesi günü 56 öğrenci arkadaşımızın katılımıyla gerçekleşti.
Şubemizde öğrenci üyelerimize yönelik olarak başlatılan mekatronik seminerlerinin onuncusu "Motorlar-Servo/Step Motorlar ve Hız Kontrol Cihazları Semineri" 16 Ocak 2010 tarihinde 56 öğrenci üyemizin katılımıyla Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi‘nde gerçekleştirildi.
Seminer dizisinin onuncusu Başar Elektromekanik firmasından Elektrik Mühendisi Rıza ÖTENBÜLBÜL tarafından sunuldu. Seminerde Elektrik Motorlarının temel çalışma prensiplerine değinildi. İkinci bölümde Sanpa Otomasyon firmasından Özer KAHRAMAN servo ve step motorların özellikleri ve avantajları/dezavantajları üzerinde bilgi verdi. Yılmaz Redüktör firmasından Murat Gedikoğlu redüktörlerin hız güç kontrolünde üstelendikleri rol hakkında bilgiler verdi.
Seminerler dizisi 27 Mart 2010 tarihinde yine üniversite öğrencilerine yönelik olarak Tepekule Kongre Merkezi Ege Salonunda "Mekatronik Sistemlerin Gözü-Kulağı Sensörler" konusunda Festo firmasından Cem SARMAN‘ın sunumuyla devam edecektir.