Sunuş

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Adına, Diyarbakır Şubesi yürütücülüğünde 1999 yılından beri  iki yılda bir düzenlediğimiz GAP ve SANAYİ Kongresinin  dördüncüsünü, TMMOB adına  Makine Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi  sekreteryalığında  2005 Eylülünde  gerçekleştiriyoruz. 

I.Kongre öncesi yaptığımız bölge illeri sanayi envanteri ve kongre sırasında yapılan envanter değerlendirmesi ile bölge sanayinin ve sorunlarını gözler önüne sunuldu ve taraflar tartıştırıldı. 

II.Kongrede yine bölgede; Sanayi, tarım, hayvancılık kentleşme,enerji, altyapı ile ilgili mevcut durumu, sorunları ve çözüme yönelik önermeler değerlendirildi.   

III. Kongrede de;  hammadde ve pazar ilişkisine dayalı bölgenin baskın sektörlerini sorguladı, atıl durumdaki hammadde ve işgücü potansiyelini değerlendirildi, GAP projesi sorgulanmaya çalışıldı ve küreselleşme sürecinde bölgesel kalkınma işlendi. 

Eylül 2005‘ te  gerçekleştireceğimiz IV. Kongre ile;  Avrupa Birliğine giriş sürecinde bölgesel kalkınmayı sorgulamak, GAP projesinin hedefini ve gerçekleşme durumunu değerlendirmek ve kongremizde sunacağımız perspektiflerle bölgenin sosyo-ekonomik kalkınmasına katkı sunmayı hedeflemekteyiz. 

Bildiri konuları ile ilgili, yukarıda anlatılan hedefleri karşılayacak çerçevede çalışmaları olan veya çalışma yapmak  isteyenlerin bizimle iletişime geçmeleri kongremizi güçlendirecek ve nitelikli kılacaktır.