SAKARYA KARASU'DA TERMİK SANTRALE HAYIR!
![](https://mmo.org.tr/sites/default/files/gonderi_gorselleri/1738_13_24_00_0.jpg)
Karasu Sivil İnisiyatif Grubu ve vatandaşlar, Sakarya'ya termik santral kurmak isteyen firmanın ruhsat alma sürecinde zorunlu olduğu için düzenlediği toplantı sırasında protesto gösterisi düzenledi. Şirket yetkilileri ile vatandaşlar arasında gerginlik yaşanması üzerine toplantı tutanakla iptal edildi. Gerginliğin artması üzerine firma yetkilileri, çevik kuvvet yardımıyla toplantının yapıldığı yerden uzaklaştırıldı. Halkın eylemine MMO ve EMO Kocaeli Şube Yöneticileri, Sakarya İl Temsilcilikleri, de destek verdi.