Batıkent Emek ve Barış Festivaline Katılıyoruz
28 Eylül - 4 Ekim 2009 tarihleri arasında Batıkent'te gerçekleştirilecek olan Batıkent 2. Emek ve Barış Festivali'nde kriz ana tartışma gündemlerinden biri olacak. Bu kapsamda düzenlenen "Krizin Anlamı ve Mücadele Olanakları" paneline Oda Yönetim Kurulu Sekreteri Ali Ekber Çakar da konuşmacı olarak katılacaktır. Festival 4 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek bir şenlikle sona erecek.
2. BATIKENT EMEK ve BARIŞ FESTİVALİ (28 EYLÜL-4 EKİM 2009)
28 EYLÜL PAZARTESİ Batıkent Barış İstiyor…
• Sergi: "Dünden Bugüne Batıkent" (KENT KOOP)
Saat: 15:00
Yer: Batıkent Metro Son Durak
• Festival Açılışı
Toplanma: 1.Kol-Anıt İş Merkezi Atatürk Heykeli Önü, 2.Kol-Sabancı Yüzme Havuzu Önü
Meşaleli Yürüyüş
Saat:18:00
Basın Açıklaması:
Saat:19:00
Yer: Batıkent Metro Son durak
• Batıkent'li Şairler Dinletisi
Şairler:
E.Açiyba
Selma Ağabeyoğlu
Hüseyin Atabaş
Saat:19:30
Yer:Ankara Yol-İş Sitesi Toplantı Salonu
• Panel: "Birlikte, Eşit ve Özgür Bir Yaşam İçin Barış"
Konuşmacılar:
Hüsnü Çuhadar (Barış Derneği)
Selma Güngör (Barış Meclisi)
Mustafa Yalçıner (Gazeteci-Yazar)
Burhan Sönmez (Gazeteci-Yazar)
Saat: 20:30
Yer:Ankara Yol-İş Sitesi Toplantı Salonu
29 EYLÜL SALI Ernesto'ya Bin Selam Olsun…
• Sergi: "Dünden Bugüne Batıkent" (KENT KOOP)
Saat: 15:00
Yer: Batıkent Metro Son Durak
• Şiir Dinletisi: "Taranta Babu'ya Mektuplar"
Özgür Tiyatro
Saat: 18:30
Yer: Batıkent Metro Son Durak
• Söyleşi: Jorge Quesada Concepcion (Küba Büyükelçisi)
Saat: 19:30
Yer: Eğitim Sen Batıkent Kültürevi/Kiler Market Üzeri
• Belgesel Film Gösterimleri: En Derin Sevgi, Mizah Duygusunu Canlı Tutmak
Saat: 20:30
Yer: Eğitim Sen Batıkent Kültürevi/Kiler Market Üzeri
30 EYLÜL ÇARŞAMBA Daha Fazla Kadın, Daha Fazla Özgürlük…
• Sergi: "Kadın ve Yaşam"
Batıkent'li Kadınlar
Saat: 15:00
Yer: Batıkent Metro Son Durak
• Kermes: "İstanbul Sel Baskınında Yaşamını Yitiren 7 Kadın Tekstil İşçisinin Aileleriyle Dayanışma Amacıyla"
Saat: 15:00
Yer: Batıkent Metro Son Durak
• Sokak Tiyatrosu: Gecekondu
Tiyatro Öteyüz
Saat: 17:30
Yer: Halil Tunç Parkı/İlkyerleşim Mahallesi
• Müzik Dinletisi:
Cevahir Canpolat
Pir Sultan'lı Kadınlar: Türkan Akbıyık, Eylem Akbıyık, Eylem Ulusoy
Saat: 18:00
Yer: Halil Tunç Parkı/İlkyerleşim Mahallesi
• Film Gösterimi: Beynelmilel
Saat: 19:30
Yer: Halil Tunç Parkı/İlkyerleşim Mahallesi
• Söyleşi: Sırrı Süreyya Önder (Beynelmilel Filmi Yönetmeni)
Saat: 21:00
Yer: Halil Tunç Parkı/İlkyerleşim Mahallesi
1 EKİM PERŞEMBE Sahip Çıkalım Semtimize…
• Sergi: "Karma Karikatür Sergisi"
Karikatürcüler ve Mizahçılar Derneği
Saat: 15:00
Yer: Batıkent Metro Son Durak
• Sokak Tiyatrosu:
Ve Sanat Tiyatro Topluluğu
Saat: 18:30
Yer: Yürüyüş Yolu/ Hüseyin Tek Parkı Yanı/İlkyerleşim Mahallesi
• Forum "Başka Bir Kent, Başka Bir Semt Mümkün" (Kurum Temsilcileri ve Batıkent'lilerin katılımıyla)
Moderatör: Taylan Ulaş Evcimen (İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi)
Saat: 19:00
Yer: Yürüyüş Yolu/ Hüseyin Tek Parkı Yanı/İlkyerleşim Mahallesi
• Belgesel Film Gösterimi: "Fatsa Gerçeği"
Saat: 21:00
Yer: Yürüyüş Yolu/Hüseyin Tek Parkı/İlkyerleşim Mahallesi
2 EKİM CUMA Krizin Faturasını Yaratanlar Ödesin…
• Sergi: İdam Edilen Devrimciler ve Son Sözleri, Son Mektupları
Devrimci 78'liler Federasyonu
Saat: 15:00
Yer: Metro Son Durak
• Söyleşi: "Başka Bir Dilden Futbol "
Moderatör: Yaşar Çelebi (Batıkent Kültür Spor Başkanı)
Tanıl Bora ( Akademisyen-Yazar)
Zeki Celasun (Gençlerbirliği Tribün Lideri)
Düzenleyen: Batıkent Kültür Spor
Saat: 17:30
Yer: Fotomaç Halı saha/İtfaiye Yanı
• Panel: Müslüm Şahin (Eğitim-Sen Eski MYK Üyesi) Anısına…
"Krizin Anlamı ve Mücadele Olanakları"
Moderatör: Ramazan Pektaş (Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı)
Konuşmacılar:
Ali Ekber Çakar (Makina Mühendisleri Odası Genel Sekreteri)
Mustafa Özgen (Petrol-İş Sendikası Ankara Şube Başkanı)
Satı Burunucu Çalı (Tüm Bel-Sen Ankara 2 No'lu Şube Başkanı)
Metin Özuğurlu (A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi)
Saat: 19:30
Yer: İsmail Hakkı Tonguç Parkı
• Sokak Tiyatrosu:
Değişim Atölyesi
Saat: 21:00
Yer: İsmail Hakkı Tonguç Parkı
• Belgesel Film Gösterimi: 100 Bin Kişiydiler
Saat: 21:30
Yer: İsmail Hakkı Tonguç Parkı
3 EKİM CUMARTESİ Emperyalizme, Gericiliğe, Savaşa ve Yoksulluğa Karşı Birleşelim…
• Batıkentli Ressamlar Sergisi
Okan Sartaş
Nermin Kankuş
Emre Kaleci
Güven Bayraktar
Saat: 10:00
Yer: Baran Center
• Duvar Boyama (Barış ve Kardeşlik Temalı Resim Çizimi)
Saat: 11:00
Toplanma Yeri:Batıkent Metro Son Durak
• Tiyatro: Samah
Ankara Deneme Sahnesi
Saat: 12:00
Yer: Kent Koop Kültür Merkezi
• Panel- "Darbe, Emperyalizm ve Solun Güncel Yönelimleri"
Moderatör: Tuğrul Culfa (Eğitim Sen Ankara 2 No'lu Şube Başkanı)
Konuşmacılar:
Semih Hiçyılmaz (EMEP)
Levent Yakış (ÖDP)
Serhat Savaş (Halkevleri)
Besra Varlı (DTP)
Metin Çulhaoğlu (TKP)
Ülkü Erken (SHP)
Saat: 14:00
Yer: Kent Koop Kültür Merkezi
• SİNAN KAYIŞ Futbol Turnuvası Final Maçı
Saat: 19:00
Yer: Batıkent Halı Saha Spor Tesisleri (Fotomaç) /İtfaiye Yanı
4 EKİM PAZAR Ücretsiz Halk Şenliği...
• Bisiklet turu
Saat: 14:00
Toplanma Yeri: Metro Son durak
• ŞENLİK:
Feryal ÖNEY
Sevinç ERATALAY
Birol TOPALOĞLU
Kemalé AMED
PSAKD Yenimahalle Şubesi Semah Ekibi
Saat: 16:00
Yer: Vedat Dalokay Parkı
DÜZENLEYiCİ KURULUŞLAR:
BATIKENT KÜLTÜR SPOR, BATIKENT KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFI, BATIKENT HALKEVİ, EĞİTİM SEN ANKARA 2 NO'LU ŞUBE, ÖV-DER, TÜM BEL-SEN ANKARA 2 NO'LU ŞUBE, DTP, EMEP, ÖDP, SHP, TKP
DESTEKLEYEN KURULUŞLAR:
ARTVİN KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ, BARIŞ DERNEĞİ, BASIN-İŞ, ANKARA DENEME SAHNESİ, DEVRİMCİ 78'LİLER FEDERASYONU,78'LİLER BİRLİK VE DAYANIŞMA DERNEĞİ,KARİKATÜRCÜLER VE MİZAHÇILAR DERNEĞİ, KENT KOOP, ÖZGÜR TİYATRO, PSA 2 TEMMUZ VAKFI, PSAKD YENİMAHALLE ŞUBESİ, TİYATRO ÖTEYÜZ, TMMOB EMO ANKARA ŞUBE, TMMOB MMO ANKARA ŞUBE, TMMOB İMO ANKARA ŞUBE