Muayene Kuruluşu

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Eskişehir Şubesi

Makina Mühendisleri Odası, 1954 yılında Anayasanın 135. Maddesinde tanımlanan 7303 sayılı yasa ile kurulmuş Kamu Kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşudur.

Odamız yönetmeliklerinden aldığı yetki ile sanayiye yönelik olarak araştırma, geliştirme faaliyetleri yürütmekte, işçi sağlığı ve iş güvenliği, ergonomi, çevrenin korunmasına yönelik ölçüm ve testler yapmaktadır.

Odamız meslek alanları ile ilgili teknik eğitimler düzenleyerek, teknik kitap, dergi vb. yayınlar yayımlayarak ve kongre, sempozyumlar düzenleyerek ülke ve toplum yararları doğrultusunda, yurt sanayinin ulusal çıkarlara uygun olarak gerçekleşmesini ve mesleğin gelişmesini sağlamaya çalışmaktadır.

Odamız tüm bu çalışmalarından oluşan bilgi ve birikimi ile teknik hizmetler üretmektedir. TMMOB Makina Mühendisleri Odası, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından "A" Tipi Muayene Kuruluşu olarak 17 Mayıs 2004 tarihinde basınçlı kaplar, kaldırma-iletme makinalarının periyodik kontrolleri ve gürültü, titreşim, bacagazı ölçümleri konularında akredite edilmiştir.

27.10.1999 tarih ve 4457 sayılı yasa ile kurulan TÜRKAK; muayene ve belgelendirme kuruluşlarının ulusal ve uluslararası kabul görmüş teknik kriterlere göre faaliyet gösterdiğini belgelendirmekte ve rutin aralıklarla denetlemektedir.

Akreditasyon bazı yönetmeliklerde bağlı olarak zorunlu olmakla beraber ülkemizde gönüllülük esasına göre işlemektedir. Temelde, bir uygunluk değerlendirme kuruluşunun yaptığı muayene ve testlerin uluslararası geçerliliği olduğunu, testleri yapan personelin ve teçhizatın yeterli, muayene prosedürlerinin uygun olduğunu ifade eden akreditasyon, gelinen süreçte ülkemizde yayımlanan bir çok yönetmelikle de zorunlu hale gelmeye başlamıştır.

Firmanız bünyesindeki cihazların test ve muayenelerini yapan kişilerin; bağımsızlık ve tarafsızlık açısından, muayene ettikleri malzemenin, tasarımcısı, tedarikçisi, montajcısı, satıcısı, sahibi, kullanıcısı, bakımcısı veya bu kesimlerin yetkili temsilcisi olmamasına ve muayeneyi yapan kuruluşların akredite olmasına dikkat ediniz.

Makina Mühendisleri Odası Muayene Kuruluşu‘nun yurt genelindeki teknik hizmetleri için aşağıdaki telefonlardan bilgi alabilir. Belirtilen faks numarasına başvuru formu ile başvurabilirsiniz.

  

İLETİŞİM
TMMOB

MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI

ESKİŞEHİR ŞUBESİ

Hoşnudiye Mh. Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Cad. Altın Sk . No:1 Kat 3 ESKİŞEHİR
Tel : 0 222 444 8 666  - 0 222 230 93 60 D: 114 - 125 - 116

E-Posta : teknik-eskisehir [at] mmo.org.tr       eskisehir [at] mmo.org.tr
Faks : 0 232 231 38 54          
Oda Merkezi WEB: http://www.mmo.org.tr/

Teknik Hizmetlerimiz

Basınçlı kapların, kaldırma-iletme makinalarının periyodik kontrolleri ve gürültü, titreşim, bacagazı analizi konularında TÜRKAK‘tan akredite A tipi muayene kuruluşu olarak hizmet vermektedir.
Detaylı Bilgi : http://www.mmomuayene.org

Çevre Analizleri Yetkili Kuruluşu

Endüstri Tesislerinden Kaynaklanan Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği uyarınca, merkez laboratuarımız gerekli testleri yapmakta emisyon raporu düzenlemektedir. Merkez Laboratuarımız TÜRKAK‘tan akredite ve Çevre analizleri Yeterlilik Belgeli bir kuruluştur.
Detaylı Bilgi: www.merkezlab.mmo.org.tr    İrtibat: 0 312 385 60 39

EGE KALMEM - Kalibrasyon Laboratuarı

Elektrik, Basınç, Kütle, Boyut ve Sıcaklık Laboratuvarlarında ölçüm ve kalibrasyon hizmetlerinin yanısıra çeşitli konularda eğitimler gerçekleştirmektedir.
Detaylı Bilgi: www.egekalmem.mmo.org.tr    İrtibat: 0 232 348 40 50

Asansör Kontrol Merkezi

Odamız, asansörlerin üretiminden nihai kullanımına kadar, 95/16/AT asansör yönetmeliği çerçevesinde CE işaretlemesi yapmak üzere AB komisyonu tarafından 4 modülde onaylanmış kuruluş olarak tanınmıştır.
Detaylı Bilgi: www.akm.mmo.org.tr     İrtibat: 0 232 444 8 666 D: 119