MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI AYDIN İL TEMSİLCİLİĞİ TERÖR OLAYLARINI KINADI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Denizli Şubesi

Yayına Giriş Tarihi

15 Kasım 2008

Makina Mühendisleri Odası, 15 askerin şehit olduğu terör saldırısını kınayan basın açıklaması yaptı. Temsilcilik Yürütme Kurulu Başkanı Metin Albeyoğlu toplantıda, "Terör Son Bulmalı, Silahlar Susmalı, PKK Koşulsuz Silah Bırakmalıdır" uyarısında bulundu.

Makina Mühendisleri Odası, 15 askerin şehit olduğu terör saldırısını kınayan basın açıklaması yaptı. Temsilcilik Yürütme Kurulu Başkanı Metin Albeyoğlu toplantıda, "Terör Son Bulmalı, Silahlar Susmalı, PKK Koşulsuz Silah Bırakmalıdır" uyarısında bulundu. Albeyoğlu, "Teröre karşı demokrasi, demokratikleşme ve kardeşlik egemen kılınmalı, emperyalist güçlerin Türkiye"yi bataklığa çekme çabalarına dur denilmelidir. TMMOB Makina Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilciliği olarak, Hakkari Şemdinli Aktütün Sınır Bölüğüne yapılan PKK baskınını şiddetle kınıyoruz. Bu ve benzeri saldırılardan zarar gören yalnızca terör eylemlerinde yaşamını kaybeden ve yaralanan insanlarımız değil, bu topraklar üzerinde kardeşçe yaşama umudumuz olan barış ve demokrasidir. PKK terörüyle birlikte ülkemiz emperyalist senaryoların tehdidi altındadır. Başını ABD"nin çektiği güçler yeni stratejik alanlara yayılmak, dünya enerji, petrol ve su kaynakları rezervlerini kontrol altında tutmak için savaş ve işgal politikalarına başvurmakta ve milliyetçiliği özel olarak beslemektedir. Türkiye bu kapsamda çok yönlü oyunlarının etkisi altındadır. Demokratik kamuoyu, etnik milliyetçilik temelinde toplumun kamplaştırılmasına prim vermeyerek bir arada kardeşçe yaşamı savunmak, terörü ve provokasyonları lanetlemek, silahların susmasını istemek ve sağduyulu demokratik yaklaşımları egemen kılmak sorumluluğuyla karşı karşıyadır. TMMOB Makina Mühendisleri Aydın İl Temsilciliği olarak, ülkemizin gereksindiği barış ve demokrasi ortamının ancak demokrasi ve emek güçlerinin öncülüğünde sağlanabileceği inancıyla terör eylemlerinden medet umanları bir kez daha kınamaktayız" dedi.