8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun.
Yayına Giriş Tarihi
![](https://mmo.org.tr/sites/default/files/gonderi_gorselleri/8-MART-instagram.png)
Kadınlar özgürleşmeden hiçbir toplum özgürleşemez.
Ülkemizde aile, eğitim, çalışma yaşamı, istihdam başta olmak üzere toplumsal yaşamın her alanında kadınlara yönelik eşitsizlik ve şiddeti meşrulaştıran yaklaşımlar özellikle son yıllarda oldukça artmıştır.
Kamuoyunda “İstanbul Sözleşmesi” olarak da bilinen, Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi’nin iptalinin bu sürece katkıda bulunduğu bilinmektedir.
Kadınların toplumsal cinsiyet eşitsizliklerine karşı her alanda verdikleri eşit ve özgür yurttaşlık mücadelesi, aynı zamanda ülkemizin laiklik, demokratikleşme ve özgürleşme mücadelesidir. Odamız bu onurlu mücadelelerinde kadın meslektaşlarımız ve tüm kadınlarla birlikte ve dayanışma içinde olmayı sürdürecektir.
Biz de, Makina Mühendisleri Odası Denizli Şubesi olarak; kadın cinayetlerine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için bir film gösterimi organize ettik. Bu anlamlı günü kadın üyelerimize ayırmaya çalıştık.
Birlik ve dayanışmanın en güzel günlerinden biri olan 8 Mart’ta ülkemizin dört bir köşesinde gericiliğe, sömürüye, baskıya, şiddete, taciz, tecavüz ve cinayetlere karşı seslerini yükseltecek olan kadınların ve kadın meslektaşlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun.