ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİLERİNİN PROJE HEYECANI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Bursa Şubesi

Yayına Giriş Tarihi

13 Haziran 2024

Bu yıl on ikincisi düzenlenen, TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Bursa Şubesi ile Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü arasındaki protokol çerçevesinde gerçekleştirilen Bitirme Projesi Yarışması sonuçlandı.

Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin üniversite-sanayici işbirliğini geliştirmek amacıyla hazırladıkları projelerin sunumlarını titizlikle dinleyen MMO Denetleme Kurulu Üyesi Dr. Alparslan Gürbüzer, MMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Kaymaz, Geçmiş Dönem MMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Gencer, Geçmiş Dönem MMO Bursa Şube EİM MDK (Endüstri İşletme Mühendisliği Meslek Dalı Komisyonu) Başkanlarından Mustafa Mor ve MMO Bursa Şube Endüstri İşletme Mühendisliği Meslek Dalı Komisyonu Üyesi Gizem Önal’dan oluşan MMO Bursa Şubesi yarışma jürisi, yaptığı değerlendirme sonucu dereceye giren projeleri belirledi.
MMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter Üye Murat Korkut’un da hazır bulunduğu etkinlikte, MMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İhsan Taşkınsel, öğrencileri yaptıkları çalışmalardan dolayı kutlayarak, mühendislik mesleğinin en önemli kısmının uygulama kısmı olduğunu ve sanayinin donanımlı mühendislere ihtiyacı olduğunu söyleyerek, ‘’Sanayi ile iç içe olan bu çalışmalar ve projeler mezun olduktan sonra size yol açacaktır’’ dedi.

“Bu yıl on ikincisi gerçekleştirdiğimiz yarışmanın amacı; Endüstri Mühendisi adaylarının çalışma hayatına alışmaları ve deneyim kazanmaları için hazırladıkları projeleri deneyim sahibi meslektaşlarından oluşan bir jüri önünde sunmak ve birlikte gözden geçirmektir. Tüm projeler kendi içinde birinciliği kazanmış olsa da genel değerlendirme kriterleri aracılığı ile en yüksek puana sahip ilk üç proje ödüle layık görülmektedir.

Temelde hedefimiz Üniversite – Sanayi – Oda işbirliği çalışmalarına örnek olacak, sanayinin Ar-Ge çalışmaları için proje kültürüne sahip mühendislere gereksinimi olduğundan hareketle, hem sanayi kuruluşları, hem de mühendisler için “Proje Kültürünü ”nün oluşumunu sağlamak, yapılan çalışmaların bilim dünyasına, araştırma kurumlarına, sanayi kuruluşlarına ve kamuoyuna duyurulmasına yardımcı olmak ve öğrencilerimizin gelecekteki meslek odası TMMOB Makina Mühendisleri Odası ile bağlarını güçlendirmektir” ifadelerini kullanan ayrıca genç meslektaşlarına Makina Mühendisleri Odası olarak büyük bir ailenin onları beklediğini söyleyen Taşkınsel, Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdal Emel’e, Bölüm Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ali Yurdun Orbak’a, öğretim görevlilerine ve öğrencilere “katkılarından ve çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Konuşmaların ardından yarışmada derece alan öğrencilere ödülleri verildi ve topluca hatıra fotoğrafı çektirildi.

DERECEYE GİREN PROJELER

“Bitirme Projesi Yarışmaları”nda ödül alan proje ve projeleri hazırlayan öğrenciler ve projeyi destekleyen firma şöyle:

  1. NBOP Satın Alma Süreçlerinde Dijitalizasyon- Mehmet Emir Dürgeci, Yasen Yaşar, Sena Çökerim (OYAK RENAULT)

  2. Üretim Tesisi İçi Lojistikte AGV ile Taşıma İşlemi Optimizasyonu- Beril Ece Aydın, Asude Aleyna Eroğlu, Erman Korkmaz, Halis Batuhan Dağlı (BOSCH)

  3. Depolama ve Lojistik Problemleri- Hüseyin Güleryüz, Rümeysa Kaya, Sedef Avcı (RED BULL)