SANAYİ KAZANLARI PERSONEL YETİŞTİRME KURSU DÜZENLENDİ.
Yayına Giriş Tarihi
![](https://mmo.org.tr/sites/default/files/gonderi_gorselleri/9075_14_27_46_0.jpg)
İş Güvenliğinin sağlanması, hava kirliliğinin azaltılması ve enerji tasarrufu sağlanmasında kazanların deneyimli ve ehliyetli kişilerce işletilmesinin büyük yararı bulunmaktadır. Ayrıca meslek alanları ile ilgili konularda sanayiinin gereksinimi olan her kademedeki teknik personelin yetiştirilmesi için İlgili Kurum ve Kuruluşlarca işbirliği yaparak eğitimler düzenlemek be belgelendirmek Odamızın amaç maddelerinden biri olup, Bu nedenle Şubemizce Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı birimlerde bulunan Isı Santrallerinde görevli Personellere yönelik Sanayi Kazanları Personel Yetiştirme Kursu Üniversitemiz bünyesinde 21 Aralık 2009 tarihinde başlatılmış olup, Eğitimin sunumu Makine Mühendisi İbrahim ZARALIOĞLU ve Mak. Müh. Köksal SÖNMEZ tarafından yapılmakta olup katılımcılara, kazanların genel tanımı, yanma ve yakıtlar, kazan ve tesisatı, genleşme depoları, kondens tankları, periyodik bakımlar ve iş güvenliği konularında bilgiler verilmiştir.