ÜYELERİMİZDEN ve BİLİMSEL ÇALIŞMALARIMIZDAN ALDIĞIMIZ GÜÇ veÇAĞDAŞ BİR YÖNETİM ANLAYIŞI İLE BİRÇOK GÖREV BİZLERİ BEKLİYOR!...
Yayına Giriş Tarihi
![](https://mmo.org.tr/sites/default/files/gonderi_gorselleri/33768_11_22_41_0.jpg)
Bir dönemini daha başarıyla tamamlamanın gururunu yaşayan Şubemiz, 18 Ocak 2014 Cumartesi günü 10. Olağan Genel Kurulu?nu bir demokrasi şöleni şeklinde gerçekleştirmiştir. 19 Ocak 2014 Pazar günü ise Şube tarihinin rekor katılımı ile 10. Dönem Şube Yönetim Kurulu ve Delege Seçimleri gerçekleştirilmiştir. Seçimlere % 43 katılım oranı ile 775 üyemiz katılmıştır.
KATILIMCI ÇAĞDAŞ MÜHENDİSLER GRUBU ile MESLEKTE BİRLİK GRUBU olarak iki liste olarak girilen seçimleri, KATILIMCI ÇAĞDAŞ MÜHENDİSLER GRUBU büyük oy farkı ile blok liste olarak kazanmıştır. Genel Kurulumuza ve seçimlerimize katılan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
Yapılan seçim sonucunda, Şube Yönetim Kurulu yeni üyeleri aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.
* |
Başar KÜÇÜKPARMAK |
Başkan |
* |
Özge RENKLİDAĞ |
Y. Üye |
||
* |
Gürcan ÜLGEY |
Başkan Vekili |
* |
Kerem CİRO |
Y. Üye |
||
* |
Orhan Tevfik OKUDUCU |
Sekreter Üye |
* |
İlker DEMİRER |
Y. Üye |
||
* |
Hasan Fehmi BELPINAR |
Sayman Üye |
* |
Yaşar EDE |
Y. Üye |
||
* |
Hüseyin OVAYOLU |
Üye |
* |
Aydın KALEOĞLU |
Y. Üye |
||
* |
Hamit ÖZTÜRKMEN |
Üye |
* |
Ekrem NACARKAHYA |
Y. Üye |
||
* |
Esra ÇELİK ELİTAŞ |
Üye |
* |
Özgür Metin BEKTAŞ |
Y. Üye |
Makina Mühendisleri Odası olarak;
Ülke sanayimizin geliştirilmesi ve bağımsızlaştırılması için, Ülke ve toplum yararına olan her konuda üzerimize düşen görev ve sorumluluk bilinci ile çalışmalarımız geçmiş dönemlerde olduğu gibi artarak devam edecektir. Sanayiye yönelik mesleki ve teknik hizmetlerimizi artırarak mesleki sorumluluğumuzu yerine getirmeye ve üye ihtiyaçları doğrultusunda Oda çalışmalarını artırarak, birlikte üretme ve birlikte yönetme anlayışı ile Oda - Üye ilişkilerini daha üst boyutlara taşımaya gayret edilecektir. Üniversite-Sanayi arasında köprü kurarak, sanayimizin Ar-Ge çalışmalarına ağırlık vermesine, özellikle Makina İmalat, Tekstil Makinaları Üretimi ve Enerji Sektörüne Yönelik yeni ve teknolojik yatırımlar yapmasına katkıda bulunulacaktır.
Demokratikleşmenin ve Sanayileşmenin ülkenin genel sorunlarından ayrılmayacağı düşüncesiyle, her dönem olduğu gibi bu dönemde de ülkemizin diğer sorunları, çalışmalarımız kapsamına alınarak, gündemde tutulmaya ve kamuoyu duyarlı hale getirilmeye çalışılacaktır.
Üyelerimizden ve bilimsel çalışmalarımızdan aldığımız güçle, biliyoruz ki bu dönemde de çağdaş bir yönetim anlayışı ile birçok görev daha bizleri bekliyor.
Yarım asrı aşkın onurlu bir geçmişe sahip olan Odamız, her zaman olduğu gibi;
·
Hukukun üstünlüğüne inanan, çağdaş, demokratik ve sanayileşen ülkeden yana tavır koyan,
·
Ülke ve kent sorunları ile yakından ilgilenen ve çözüm yolları üreten,
·
Ülke ve vatandaşların çıkarlarını, kendi çıkarının üzerinde tutan,
·
Düşünce ve inançlara saygılı olarak, ayrılıkları değil, buluşma noktalarını öne çıkaran,
·
Doğruları söylemekten ve yanlışları eleştirmekten çekinmeyen,
·
Bilimsel çalışmaları rehber edinen, özgürlük ve barıştan yana tavır koyan bir anlayış ile Odamızın tüzük ve yönetmeliklerine bağlı kalarak, çalışmalarına devam edecektir.
Saygılarımızla
Başar KÜÇÜKPARMAK
Başkan