MMO UYARIYOR; İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ KONUSUNDA, GEREKLİLİKLER YERİNE GETİRİLMELİDİR !...
Yayına Giriş Tarihi
![](https://mmo.org.tr/sites/default/files/gonderi_gorselleri/14643_13_08_05_0.jpg)
Ülkenin dört bir yanından, ardı ardına duyduğumuz iş kazalarını artık duymak istemiyoruz. İş kazalarının kentimizde de yaşanmaması için, gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasını, denetimlerin yapılmasını ve tüm işletmelerimizin bu konuda ki gereklilikleri yerine getirmelerini bekliyoruz.
Son yıllarda sıkça yaşanan iş kazaları, ölüm ve yaralanmalar sonucunda ardı ardına iş sağlığı ve güvenliği konusunda yeni yönetmelikler yayınlanmakta ve konu sürekli gündemde tutulmaktadır. Yeni yayınlanan yönetmelikler ile işverenler, taşeronlar ve çalışanlar birçok yükümlülük altına alınmaktadır. Yine bu çerçevede denetimler artırılmaktadır.
Üyelerimizin ve sanayicilerimizin gelişen teknoloji, değişen yönetmelik ve uygulamalar konusunda bilgilendirilmesi amacı ile 21 - 23 Nisan 2011 tarihlerinde Adana'da gerçekleştirilecek olan VI. Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresine yönelik olarak, kentimizde İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ PANELİ düzenlenecektir.
06 Nisan 2011 Çarşamba günü 13.00 - 18.00 saatleri arasında Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenecek olan ve End. Müh. Mahmut TEBERİK ile Dr. İsmail BULCA'nın konuşmacı olduğu panelde ağırlıklı olarak;
- İşyeri Sağlık Güvenlik ve Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri,
- İş Güvenliği Uzmanları,
- İşyeri Hekimliği Çalışma Esasları, konularına değinilecektir.
Tüm işyerlerinde; "ÖNCE İNSAN, ÖNCE SAĞLIK ve ÖNCE İŞ GÜVENLİĞİ" anlayışının yerleştirilmesi dileği ile panelimize, tüm üyelerimizi, işletmelerin ilgili teknik ve idari personellerini, iş güvenliği uzmanlarını ve sanayicilerimizi bekliyoruz.
Saygılarımızla
Başar KÜÇÜKPARMAK
Başkan