Yenişehir Belediyesi Güneş Parkı açılışına katıldık.
Yayına Giriş Tarihi
![](https://mmo.org.tr/sites/default/files/gonderi_gorselleri/3805_13_09_53_0.jpg)
08 Haziran 2009 tarihinde Yenişehir Belediyesinin yaptırmış olduğu Güneş Eğitim Parkı, Vali Yardımcısı Ahmet Soley, Mersin İl Emniyet Müdürü Süleyman Ekizer, Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Kamer Gülbeyaz, Makina Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Naci Erçolak, CHP İl Başkanı Yılmaz Şanlı, Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla açıldı.
Şube Başkanımız açılışta; "Güneş Eğitim parkıyla güneş enerjisinin yaygın kullanılabilmesi konusunda öncülük eden Başkanımızı kutluyorum, biz de Mersin‘de ve tüm ülke genelinde fosil yakıtlara alternatif yenilenebilir enerji kaynaklarından olan güneş enerjisi kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla yıllardır çalışmalar gerçekleştirmekteyiz ve bu çalışmalarımız devam edecektir.Bu yıl 6-7 Kasım‘da 4. sünü düzenleyeceğimiz Güneş Enerji Sİstemleri Sempozyumu ve Sergisine tüm halkımızı şimdiden davet ediyorum." dedi.