TMMOB Mersin İKK olarak "Sandıklara Sahip Çıkalım" konulu basın açıklaması düzenlendi.

×

Hata mesajı

 • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
 • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
 • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
 • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
 • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
 • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Mersin Şubesi

Yayına Giriş Tarihi

25 Mayıs 2023

25 Mayıs 2023 tarihinde Mersin Gazeteciler Cemiyetinde TMMOB Mersin İKK olarak "Sandıklara Sahip Çıkalım" konulu basın açıklaması düzenlendi.

ÇAĞRIMIZDIR: 28 MAYIS'TA DEMOKRASİ İÇİN OY KULLANALIM, SANDIKLARA SAHİP ÇIKALIM!

 

 Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimlerinden birisi olan Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimleri 28 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecektir.

Her zaman demokrasiye inanmış ve yaşamımızı cumhuriyet ilkelerine göre sürdüren Mersinli yurttaşlar olarak; cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz ve arkadaşlarının bizlere emanet ettiği seçme ve seçilme hakkının kilidi olan sandıklara sahip çıkacağız. Hem oyların verilmesi hem de akabinde oyların güvenli bir şekilde sayılması ve tutanak altına alınması için tüm halkımızı göreve davet ediyoruz.

 

Cumhurbaşkanlığı seçimi ülkemizin geleceği için önem arz etmekte olup bizler vatandaşlık görevimizi yaparken;  bu seçim ile ülkemizi beş yıl yönetecek olan Cumhurbaşkanını değil, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının kaderini de belirleyeceğimiz için yeniden sandık başında olacağımızı ve bu seçimde ülkemizin bir kişi tarafından yönetilmesi ile Cumhuriyetimizi eşitlikçi, özgürlükçü, demokratik, laik temeller üzerinde yeniden inşa edebilme umudu arasında bir tercih yapacağımızı biliyoruz.

 

 • Halk egemenliğine ve güçler ayrılığına dayalı çoğulcu bir demokratik yönetim sistemi için,

 

 • Adaletin, sosyal hukuk devletinin, laikliğin, barışın, tüm kimliklerin, temel insan haklarının güvence altına alındığı, eşitlikçi, özgürlükçü, demokratik bir anayasa için,

 

 • Cemaat, tarikat ve çeteler gibi hukuk dışı yapıların ve siyasal odakların yargıyı yönlendirmeye yönelik girişimlerini engellemek için, yargı bağımsızlığı için, her yurttaşın mahkemelerde eşit sayılması için,

 

 • Üniversitelerin özerkliği ve topluma faydalı bilimsel eğitimler almış bireyler yetiştirilmesi için,

 

 • Ülkemizin toplumsal ve sosyal değerlerinin gelecekte sığınmacılar tarafından bozulmaması için,

 

 • Meslek Odalarının, kamusal hizmet ve kamusal denetim işlevlerinin güçlendirilmesi toplum yararına çalışmalarının engellenmemesi için,

 

 • Kadınların ve çocukların üzerindeki sömürü ve saldırıların tüm boyutlarıyla yok edildiği, kadın ve çocuk haklarına özenle sahip çıkılacak hukuksal ve toplumsal ortam için,

 

 • Gençlerimizin gelecek kaygısıyla yurt dışına gitmediği, barınma yokluğundan tarikatlara, cemaatlere teslim olmadıkları günler için,

 

 • Yerüstü ve yer altı kaynaklarımızın yağmalanmaması, doğanın ve geleceğimizin tahrip edilmemesi için,

 

 • İmar barışları ve denetim sisteminin yanlışlıklarından dolayı depremlerde binlerce yurttaşımızı kaybetmemek için,

 

 

Tüm yurttaşlarımızı 28 Mayıs tarihinde seçimlerde oy kullanmaya ve sandıklarımıza sahip çıkmaya çağırıyoruz. (25.05.2023)

 

TMMOB

Mersin İl Koordinasyon Kurulu