Oda Bülteni: OCAK 2020 - SAYI: 259

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Sunuş

YENİ YILDA DEMOKRASİYİ, ÖRGÜTLÜLÜĞÜMÜZÜ VE MESLEK ALANLARIMIZI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Önemli gelişmelerin yaşandığı bir yılı daha geride bıraktık. Odamız 2019 yılında tüm zorluklara karşın mesleki-toplumsal çalışmalarını sürdürmüştür. Oda Yönetim Kurulu olarak, çalışmalarımızda katkısı bulunan örgütlü aktif üyelerimiz, onur, denetleme, danışma, şube yönetim ve temsilcilik yürütme kurullarımız, komisyonlarımız, işyeri temsilcilerimiz, teknik görevlilerimiz ve bütün çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz.

Ülkemiz, halkımız, mesleğimiz, meslektaşlarımız ve örgütlülüğümüz için; Cumhuriyet, demokrasi, laiklik, kamucu planlama, sanayileşme, kalkınma politikaları için mücadelemiz 2020 yılında da sürecektir.

Bu çalışma döneminin merkezi kongre, kurultay, sempozyum etkinliklerini Aralık ayında tamamladık. I. Endüstri ve İşletme Mühendisliği Kongresi/XII. Endüstri ve İşletme Mühendisliği Kurultayı 5-7 Aralık’ta Adana’da yapıldı. Etkinliklerimizin finali olan TMMOB Sanayi Kongresi 2019 ise 13-14 Aralık’ta Ankara’da yapıldı ve Sonuç Bildirisi kamuoyuna sunuldu.

Şubelerimizin her yıl düzenlediği geleneksel geceler de tamamlandı. Bu vesileyle Odamızı bugünlere taşıyanlar ve meslekte geçirdikleri onlarca yıl anısına onurluklarını alan bütün büyüklerimizi ve meslektaşlarımızı emeklerinden dolayı bir kez daha kutluyoruz.

47. çalışma dönemimizin dördüncü Oda Danışma Kurulu toplantısını geçen ay 15 Aralık’ta, ülke gündemi ve Oda-TMMOB çalışmaları üzerine görüşme gündemi ile yaptık.

Asansör Kontrol Merkezi’nin TÜRKAK tarafından yapılan Re-Akreditasyon Denetimi Aralık ayında yapılarak tamamlandı.

Bildiğimiz üzere Şubelerimizin genel kurulları 8-9 Şubat 2020 tarihlerinde yapılacak. Yeni dönemde görev yapacak yönetim kurullarının oluşumu için yürütülen çalışmaların Odamızın birliğini ve yurtsever, halkçı toplumcu çizgisini güçlendirecek şekilde yapılmasını diliyoruz.

Bu vesileyle, görevden ayrılacak arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, Oda’ya katkılarının devam etmesini ve iktidar baskılarının yoğunlaştığı bu güç dönemde görev almak için aday olacak tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.

Oda Yönetim Kurulu olarak, Odamız ve TMMOB’yi birlik içinde koruyarak geleceğe taşıma sorumluluğu ile bütün örgütümüzün yeni yılını kutluyor; 2020 yılının üreten, kalkınan, hakça bölüşen, barış ve kardeşlik içindeki bir Türkiye özlemimize yaklaştıran bir yıl olması ve esenlik dilekleriyle saygılar sunuyoruz.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu

Ekler