Oda Bülteni: MART 2020 - SAYI: 261

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Sunuş

ŞUBE GENEL KURULLARIMIZDA MESLEKİ DEMOKRATİK ÇİZGİMİZ KAZANDI, GERİCİLİĞE GEÇİT YOK DENİLDİ

Bilindiği üzere 8-9 Şubat 2020 tarihlerinde bütün Şubelerimiz genel kurullarını ve seçimlerini yaptılar. 
Demokrasi şenliği ortamında yapılan genel kurullarda iktidarın mühendisliği, kamu hizmetlerini ve Odalarımızı dönüştürme çabalarına karşı çıkan Odamız ve TMMOB’nin mesleki demokratik çizgisi bir kez daha onaylandı. 
Bilim dışı gericiliğe geçit yok denildi. Bu sonucun alınmasında emek ve katkısı bulunan bütün sorumlu üyelerimizi kutluyor, seçilen yönetim kurullarına başarılar diliyoruz.
Şimdi önümüzde 18-19 Nisan’da yapılacak olan Oda Genel Kurulu var. Oda Genel Kurulumuzun ülke, kamu, halk, meslek ve meslektaş yararlarını bir bütün olarak esas alan bağımsız mesleki demokratik çizgimizi güçlendireceğinden eminiz. 
Bütün delege meslektaşlarımızı birlikte üretme, birlikte karar alma ve birlikte yönetme ilkemizi hep birlikte hayata geçirmek üzere en üst karar organımıza katılmaya davet ediyoruz.
Geçen ay 41 insanımızın hayatını kaybettiği Elazığ Sivrice merkezli depremin etki ve acısının sürdüğü günlerde Van-Bahçesaray karayolu üzerinde meydana gelen çığ sonucunda da 41 yurttaşımız hayatını kaybetti. 
Bu vesileyle yetkililere bir kez daha çağrı yaparak afetler ve önlenebilir iş kazaları sonucu ölümlerin kader olmadığını, ölümleri önleyen bir yaklaşım ve siyaset gerektiğini belirttik.
Özelleştirilmesi, ihale süreçleri, mevzuat düzenlemeleriyle BOTAŞ’ın alacaklarının silinmesi, yerel yönetimin ortaklık hakkının gaspı, sayaçların değişimi, aylık kotalı doğal gaz satışlarıyla gündemde olan Başkentgaz’ın hatalı uygulamaları ve buna cevaz veren Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun yurttaşlar aleyhine uygulamalarını irdeleyen bir açıklama yaptık.
Geçen ay merkezi etkinliklerimizden IX. Uluslararası Bakım Teknolojileri Kongresi ile X. Ulusal Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Kurultayı sonuç bildirileri açıklandı.
Makina Mobil uygulamamızın yeni sürümü devreye girdi. Online olarak Oda üyeliği başvurusu, üyelik belgesi, öğrenci üyelik başvurusu, SMM başvurusu ve şantiye şefliği belgesi hizmetlerini veren Üye Portalı da güncellendi.
Eğitim Merkezi tarafından her Şubede verilen eğitimleri içeren Eğitim Kataloğu Ocak 2020 de geçen ay yayımlandı.
Yine geçen ay, hukuk dışılığı her yönüyle bilinen Gezi davasının son duruşmasına katılarak yargılanan arkadaşlarımızın yanında yer aldık. 
Duruşmadan sonra Yönetim Kurulu Başkanımızın yaptığı açıklamada belirttiği gibi, “Gezi bu ülke halkının ağacına, parkına, kentine ve en önemlisi de arkadaşlarına sahip çıkmasının en güzel ifadesidir. 
Gezi bu ülkenin başına gelen en güzel şeylerden biridir. Hepimiz Gezideydik! Gezi Onurumuzdur!”
Esenlik dileklerimizle.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu

Ekler