Oda Bülteni: ARALIK 2019 - SAYI: 258

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Sunuş

ODAMIZI, YURTSEVER HALKÇI TOPLUMCU ÇİZGİSİYLE GELECEĞE TAŞIYALIM

Bu çalışma dönemimiz için planlanan merkezi kongre, kurultay, sempozyum etkinliklerinin sonuna geldik.
8-9 Kasım’da Mersin’de düzenlenen 8. Güneş Enerjisi Sistemleri Sempozyumu’nun ardından 15-16 Kasım’da Ankara’da düzenlenen Kaynak Teknolojisi XI. Ulusal Kongresi başarılı bir şekilde yapıldı.

Ayrıca 22-23 Kasım 2019 tarihlerinde Ankara’da yapılan TMMOB Kamucu Politikalar Sempozyumu ile İzmir Şubemizin düzenlediği 20-22 Kasım tarihlerindeki Ölçümbilim Sempozyumu ve 28-30 Kasım tarihlerindeki 7. Endüstri Mühendisliği Bahar Konferansları’na katıldık.

Oda Enerji Çalışma Grubumuzun üyeleri, Türk Sosyal Bilimler Derneği tarafından düzenlenen 16. Ulusal Sosyal Bilimler Kongresi’nin 27 Kasım’da yapılan “Türkiye Enerjide Nereye Gidiyor?” başlıklı oturumunda sunuşlar yaptılar.

Bu çalışma döneminin son iki etkinliği olan I. Endüstri ve İşletme Mühendisliği Kongresi ve XII. Endüstri ve İşletme Mühendisliği Kurultayı 5-7 Aralık’ta Adana’da;  etkinliklerimizin finali olan TMMOB Sanayi Kongresi 2019 ise 13-14 Aralık’ta Ankara’da yapılmış olacak. Bu etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgiler önümüzdeki sayıda yer alacaktır.
23–26 Ekim 2019 tarihlerinde Adana’da düzenlediğimiz I. Uluslararası, X. Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi Sonuç Bildirisi geçen ay kamuoyuna açıklandı.

47. Dönemin üçüncü Sekreterler-Saymanlar Toplantısı, 24 Kasım’da yapıldı. Mali durum, eğitim ve belgelendirme, teknik hizmetler, SMM, bilgi işlem ve yayın çalışmalarının değerlendirildiği toplantıya Oda/Şube sekreter ve saymanlarının yanı sıra Oda/Şube müdürleri ve Oda teknik görevlileri katıldı.

Şubelerimizin her yıl düzenlediği geleneksel geceleri tamamlamak üzereyiz. 
Geride bıraktığımız 65 yıllık tarihe tanıklık eden, yaşam güçlükleri içinde işlerinden, ailelerinden zaman ayırarak Odamızı bugüne taşıyanlar ve meslekte geçirdikleri onlarca yıl nedeniyle onurluklarını alan/alacak olan bütün büyüklerimizi ve meslektaşlarımızı emeklerinden dolayı yürekten kutluyoruz.

Odamızın 47. çalışma dönemini tamamlamak üzereyiz ve bilindiği üzere Şubelerimizin genel kurulları 8-9 Şubat 2020 tarihlerinde yapılacak. Bu nedenle yeni dönemde görev yapacak yönetim kurulları için Şubelerimizde yoğun çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmaların Odamızın birliğini, yurtsever, halkçı, toplumcu çizgisini güçlendirecek şekilde yapılmasını diliyoruz.

Bu vesileyle, iktidar baskılarının yoğunlaştığı bu güç dönemde görev alma cesaretini gösteren bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyor; görevden ayrılacak arkadaşlarımızın Oda’ya katkılarının devam etmesini diliyor; yeni dönemde görev almak için aday olacak tüm arkadaşlarımızı şimdiden kutluyor, başarılar diliyoruz.

Bütün üyelerimizin yeni yılını kutluyor, esenlikler diliyoruz.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu

Ekler