mühendis de yazar ÖYKÜLER | mühendisin şiiri ŞİİRLER - 2022

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen, iki ayrı etkinlik olarak düzenlenen öykü ve şiir etkinliklerine başvuran eserleri yayınlayarak sizlerle paylaşmak ve tarihimize not düşmek istedik.

Kitapta öykü ve şiirler seçki sonucu sıralaması ile yer almış, dereceye giremeyenlere eserlere ise eser ismine göre alfabetik sırada yer verilmiştir.

MMO İstanbul Şube Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu tarafından düzenlenen “Mühendis de Yazar” öykü etkinliğine 20 üyemiz öyküleri ile katıldı. Ağustos ayında ön değerlendirme yapılan etkinlikte Eylül ayında online buluşma ile ilk üçe girenler belirlendi. Öykü derecelendirme birinciliğini “Filizler” öyküsü ile Ertan Sezgin ve “Hayal Kırıklığı Müzesi” öyküsü ile Ümit Çalışıcı paylaştı. Derecelendirme ikincisi “Gizli Bahçe” öyküsü ile Simay Görücü Oğuz, üçüncüsü “Senin Annen Bir İnsandı Yavrucuğum” öyküsüyle İbrahim Beyaz olurken, seçici kurul özel derecesine “Bilgisayarım, Babaannem ve Ben” öyküsü ile Tevfik Candan hak kazandı. Yarışmanın seçici kurulunda yer alan; Ferhat Uludere, Nurdan Atay, Jale Sancak, Türker Ayyıldız, Vecdi Çıracıoğlu’na teşekkür ederiz.

MMO İstanbul Şube Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu tarafından düzenlenen “Mühendisin Şiiri” şiir yarışmasına 51 üyemiz şiirleri ile katıldı. Eylül ayında ilk üçe girenler seçici kurul tarafından belirlendi. Yarışmanın seçici kurulunda yer alan Mazlım Çetinkaya ve isimlerinin açıklanmasını istemeyen üç edebiyat emekçisine teşekkür ederiz.

Şiir derecelendirme birinciliğini “Ellerim” şiiriyle Abdullah Örnek, ikinciliği “Hoş geldin” şiiriyle Çağla Gizem Acar, üçüncülüğe “Gogol’un Paltosundaki Aşk Hikayesi” ile Uğur emre Karabulut ve “Bir Fuzuli Mesele” şiiriyle Derya Doğan hak kazandı. Seçici Kurul Özel Derecesini “Kendine Titriyor Su” şiiriyle Refik Yeşil ve “Sabahın Rengini Biliyor musun İlk Sabahın” şiiriyle Faruk Aksoy paylaştı.

Kitapta ve kitap kapağında yer alan resimleri bizimle paylaşan Şaban Pala’ya bu eserleri kitabımızda yer alması için verdiğinden dolayı teşekkür ediyoruz. Geçen dönem ve bu dönem yaptıkları değerli katkılardan dolayı İstanbul Şube Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonumuza da teşekkürü borç biliriz.

Makina Mühendisleri Odası
İstanbul Şube Yönetim Kurulu

Yayın No: 
737
Yayın Yeri: 
İstanbul
Sayfa Sayısı: 
262
ISBN: 
978-605-01-1554-3
Kitap Türü: 
Etkinlik Kitapları
Satış Fiyatı: 
ücretsizdir