SUAT SEZAİ GÜRÜ'YÜ ÖLÜMÜNÜN 14. YILINDA ANIYORUZ
Yayına Giriş Tarihi
![](https://mmo.org.tr/sites/default/files/default_images/mmoempty.gif)
29 Ocak 2007 Pazartesi günü saat 16.00'da Suat Sezai Gürü'nün anma töreni Karacaahmet Mezarlığı`nda mezarı başında yapılacaktır.
29 Ocak 1993 günü Oda görevi dolayısıyla yaptığı seyahat sırasında geçirdiği elim bir trafik kazasında yaşamını yitiren TMMOB MMO Yönetim Kurulu Sekreterimiz Suat Sezai GÜRÜ `yü aramızdan ayrılışının 14. yılı olan bugün sevgi ve saygıyla anıyoruz.
O; 14 yıl önce bugün TMMOB örgütlülüğü için, MMO örgütlülüğü için, Konya Ereğli de MMO İlçe Temsilciliğinin oluşumu toplantısına giderken bir trafik kazasıyla aramızdan ayrıldı; ayrıldığında doğum günüydü.
Suat‘ımız, 29 Ocak 1954 de doğmuştu. Mücadelenin bir parçası saydığı topluma bir şeyler verebilmenin heyecanıyla koştuğu meslek alanlarından kalkarak ülke gerçeklerini sorguladığı bir anda ayrıldı aramızdan.
O bütün çalışmalarını emekten ve halktan yana, anti-emperyalist anlayışı ile kurgulardı. Hayatı boyunca dürüst, mert, çalışkan ve kararlı bir tavır sergiledi. 1980 yılındaki Oda YK Sekreterliği görevinden 12 yıl sonra 1992 de yine aynı görevi yapmak üzere; üyelerimizin, odamızın mesleki demokratik mücadelesine katkı koymak için İstanbul‘daki tüm sevdiklerini, eşini, dostunu, işini bırakarak tekrar Ankara‘ya geldi.
İnsanın, yaşamının akışı içerisindeki çözülüşüne karşı koyabilen bir insan, onurlu yaşamın simgelerinden biri olan devrimci bir arkadaşımızdı.
Acımızı yüreğinde duyan, acımızı paylaşan tüm meslektaşlarımıza teşekkür eder, meslektaşlarımıza ve ailesine baş sağlığı diliyorum.
"alnını dağ ateşiyla ısıtan
yüzünü kanla yıkayan dostum
senin uyurken dudağında gülümseyen bordo gül
benim kalbimi harmanlayan isyan olsun
şimdi dingin gövdende uğultuyla büyüyen sessizlik
birgün benim elimde patlamaya sabırsız mavzer olsun
başını omzuma yasla
göğsümde taşıyayım seni
gövdem gövdene can olsun"
Anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.
MMO İstanbul Şube
Yönetim Kurulu Başkanı
Tevfik Peker