TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI BURSA ŞUBESİ, MUDANYA ÜNİVERSİTESİ'Nİ ZİYARET ETTİ
Yayına Giriş Tarihi
![](https://mmo.org.tr/sites/default/files/gonderi_gorselleri/226846e3-2ae2-4183-bc78-13a276751468.jpg)
TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Mudanya Üniversitesini Ziyaret Etti
Ziyarete, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İhsan Taşkınsel, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şube Endüstri-İşletme Mühendisliği Meslek Dalı Komisyonu Başkanı Metin Sarıbal ve TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şube Müdürü Kaan Özten katıldılar.
TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Mudanya Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Hasan Tosun, Rektör Danışmanı Murat Şener ve Mudanya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Koordinatörü Murat Şeker tarafından ağırladılar.
MMO Bursa Şubesi’ni Mudanya Üniversitesinde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Mudanya Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Hasan Tosun, Mudanya Üniversitesi’nin Bursa’nın tek vakıf, Türkiye’nin ise en genç üniversitesi olduğunu ve dünyadaki önemli üniversiteleri gezerek, inceleyerek bir model oluşturduklarını belirterek, ziyaretlerinden dolayı MMO Bursa Şubesi’ne teşekkür etti.
Oda – Üniversite işbirliğinin önemini vurgulayan MMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Taşkınsel, üniversite ile ilişkileri geliştirme gayreti içinde olduklarını ifade etti.
MMO’nun aynı zamanda bir eğitim kurumu olduğu belirten Taşkınsel, Oda tarafından sık sık düzenlenen eğitim, seminer, staj, teknik geziler, kurslarla öğrencilerin mesleki gelişimlerine önemli katkılar sağlanarak, bilgilerini güncellemelerine destek olduklarını ve Mudanya Üniversitesi ile ortak işler yapmanın önemini dile getirdi.