"YAPI VE DENETİM ÇALIŞTAYI" GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Yayına Giriş Tarihi
![](https://mmo.org.tr/sites/default/files/gonderi_gorselleri/6319_14_32_31_0.jpg)
TMMOB Makina Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası ve Mimarlar Odası Ankara Şubelerinin birlikte düzenledikleri "Yapı ve Denetim Çalıştayı" 5 Aralık 2009 tarihinde İMO Teoman Öztürk Salonu'nda yapıldı.
17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 Doğu Marmara Depremleri gerekçe gösterilerek, 4708 Sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanun ve 5 Şubat 2008 tarihli Yönetmeliğin çıkarılmasından sonra karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerinin tartışıldığı Çalıştay, çok sayıda konuğun katılımıyla gerçekleştirildi.
Açılış konuşmasını Çalıştay Komisyon Başkanı Sadettin Özkalender tarafından yapılan Çalıştayda sırası ile; MMO Ankara Şube Başkanı Prof. Müfit Gülgeç, İMO Ankara Şube Başkanı Nevzat Ersan, EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Pektaş ve Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mahmut Küçük birer konuşma yaptı.
Açılış konuşmalarının ardından Oturum Başkanlığı?nın Çalıştay Komisyon Üyesi Hüseyin Kaya?nın yaptığı "Yapı Denetimde Yasal Durum, Sorunlar ve Çözüm Önerileri" toplantısına geçildi.
Çalıştayın II. Oturumu?na EMO Ankara Şubesi ve Çalıştay Komisyon Üyesi Sebati Göken başkanlık yaptı. Bu oturumda "Yapı Denetimde Teknik Sorunlar ve Çözüm Önerileri" tartışıldı.
II. Oturum?da EMO Ankara Şubesi Teknik Görevlisi Arif Salamci "Yapı Denetiminde Teknik Sorunlar ve Çözüm Önerileri" konulu sunum gerçekleştirdi.
Yapı ve Denetim Çalıştayı, Komisyon Başkanı Sadettin Özkalender?in başkanlığını yaptığı III. Oturum?da yapı denetimi ile ilgili soru ve cevaplar kısmı ardından sonuç bildirgesinin okunması ile sona erdi.