GÜÇLÜ KADIN GÜÇLÜ GELECEK

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Adana Şubesi

“GÜÇLÜ KADIN, GÜÇLÜ GELECEK”

Mühendislik bilim ve teknolojinin akıl ve bilgi yoluyla uygulanmasıdır, fiziksel güce ihtiyaç yoktur. Bilim ve teknoloji çağında robotik ve yapay zekânın üretildiği yılları yaşarken hala daha meslek seçimi ve işe alımlarda cinsiyetçi yaklaşımların devam ettiğini görüyoruz. MMO Adana Şube Yönetim Kurulu ve MMO Kadın Komisyonu olarak, meslekte cinsiyetçi yaklaşımların yok edilmesine katkı sunmak, kadın üyelerimizin mesleki tecrübelerinin artırılarak iş bulmada yaşadıkları cinsiyetçi yaklaşımı aşmak amacıyla, kadın üyelerimizle birlikte meslekte toplumsal cinsiyetçi rollerle mücadele etmeye kararlıyız.

Dünyanın bu teknolojik değişiminde Kadın Mühendislerin üretkenliğini aktarabilmesi için, eğitimden istihdama her türlü desteğin verilmesinin şart olduğunu düşündüğümüzden, MMO Adana Şube Yönetim Kurulu ve Kadın Komisyonumuzla birlikte üzerimize düşeni yapmaya hazırız.

Bu hedefle Sanayide Kadın istihdamını artırmak amaçlı “GÜÇLÜ KADIN, GÜÇLÜ GELECEK” projemizi kadın üyelerimizle genişletiyoruz.

Yeni mezun, İşsiz veya iş bulamadığı için mesleğini yapamayıp başka sektörde çalışmak zorunda kalan kadın üyelerimiz için  ‘‘Ücretsiz Sertifikalı Eğitim Programlarını’’ aşağıdaki program dâhilinde düzenleyeceğiz. Eğitimler bittikten sonra da firmaların insan kaynakları temsilcileri ile kadın üyelerimizi buluşturma günleri düzenleyerek hem işe alımlarına katkı sağlamak, hem de Meslekte Toplumsal Cinsiyetçi Yaklaşımların YIKILMASINA katkı sunmak amacındayız.

Aşağıdaki çevirimiçi eğitimlerden bir/birkaç/hepsi için Şubemiz Eğitim Birimi ile irtibata geçebilir ön kayıtlarınızı oluşturabilirsiniz. Detaylı bilgi için contact form">eğcontact form , Tlf: 05306409178 bize ulaşabilirsiniz.

ÖN KAYIT FORMU