ELEŞTİRİYE KAPALI, KERAMETİ KENDİNDEN MENKUL, ÇEVRESİNDEN “PADİŞAHIM ÇOK YAŞA” DIŞINDA BİR ŞEY DUYMAK İSTEMEYEN YÖNETİM ANLAYIŞLARIYLA MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ!

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Adana Şubesi

ELEŞTİRİYE KAPALI, KERAMETİ KENDİNDEN MENKUL, ÇEVRESİNDEN "PADİŞAHIM ÇOK YAŞA" DIŞINDA BİR ŞEY DUYMAK İSTEMEYEN YÖNETİM ANLAYIŞLARIYLA MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ!

  

Anayasanın 135. Maddesinde ifade edilen "kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarından" birisi olan Makina Mühendisleri Odası, çalışmalarında bugüne kadar hep meslek, meslektaş ülke ve toplum yararını gözetmiştir.

 

Odamız aynı zamanda TÜRKAK tarafından onaylı A tipi bir muayene kuruluşudur. Sanayinin pek çok alanında endüstriyel ekipmanların periyodik kontrolü, LPG‘li araçların periyodik kontrolü gibi alanlarda hizmet veren odamız 500‘e yakın uzman mühendis istihdamı ile Türkiye‘nin en büyük Avrupa‘nın da sayılı muayene kuruluşlarından birisidir.

 

Kar amacı gütmeden faaliyet yürüten Odamızın hizmet verdiği alanlardan biri de Asansörlerin yıllık kontrollerininyapılmasıdır. Bu çerçevede ülke çapında yüzlerce il/ilçe belediyesi ile imzalanmış protokoller çerçevesinde hizmet vermeyi sürdürüyoruz.

 

Çukurova Belediyesi ile Makina Mühendisleri Odası arasında 21.04.2010 tarihinden bu yana imzalanmış protokoller çerçevesinde Çukurova İlçe sınırları içinde hizmet veriyorduk.

 

Kar amacı gütmeyen bir meslek kuruluşu olarak 04.12.2015 tarihinde Çukurova Belediyesi‘ne vermiş olduğumuz teklif ile Bakanlığın 24.06.2015 tarih ve 29396 sayılı resmi gazetede yayınlamış olduğu "Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği‘ ne göre en düşük rakamı Çukurova İlçe Belediyesi‘ne teklif ettik. Ayrıca yine aynı yönetmeliğe göre İlçe Belediyelerinin alacağı "İlgili İdare Payı" nı maksimum rakam olan Yıllık kontrol gelirlerinin %10‘u olarak İlçe Belediyesi‘ne geri vereceğimizi teklif ettik.

 

İlgili yönetmeliğe göre Çukurova İlçe sakinlerinin ödeyeceği en düşük ücreti öneren ve İlçe Belediyesi bütçesine yine aynı yönetmeliğe göre en yüksek (%10) "İlgili İdare Payı"nı öneren, hali hazırda bünyesinde 17‘si Adana‘da olmak üzere toplam 250 akredite edilmiş uzman mühendis çalıştıran kuruluş olmamıza rağmen Çukurova İlçe Belediyesi yetkililerinden, Adana‘da şubesi ve personeli olmayan özel bir firma ile protokol imzaladıklarını üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. 

  

Halkçı belediyecilik yaptığı iddiasında bulunan bir İlçe Belediyesinin,  en düşük bedeli, kar amacı gütmeyen, ülke ve toplum yararını gözeten Odamız teklif etmiş iken hangi amaçla ve neden kar amacı güden özel bir şirketle sözleşme imzaladığının yorumunu kamuoyuna bırakıyoruz.

 

MMO Adana Şubesi olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da "doğruya doğru, yanlışa yanlış" demeye devam edeceğiz. Eleştiriye kapalı, kerameti kendinden menkul, çevresinden "padişahım çok yaşa" dışında bir şey duymak istemeyen yönetim anlayışlarıyla mücadele etmeye devam edeceğiz.

  

TMMOB MMO Adana Şube

Yönetim Kurulu