ŞİDDETE KARŞI SAĞLIK EMEKÇİLERİ VE AVUKATLARIN YANINDAYIZ!

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Kocaeli Şubesi

Ülkeyi saran şiddet sarmalından çıkış yolunun şiddete karşı birlikte verilecek mücadeleden geçtiğini biliyoruz! ŞİDDETE KARŞI SAĞLIK EMEKÇİLERİ VE AVUKATLARIN YANINDAYIZ!

ŞİDDETE KARŞI SAĞLIK EMEKÇİLERİ VE AVUKATLARIN YANINDAYIZ!

Ülkeyi saran şiddet sarmalından çıkış yolunun şiddete karşı birlikte verilecek mücadeleden geçtiğini biliyoruz! ŞİDDETE KARŞI SAĞLIK EMEKÇİLERİ VE AVUKATLARIN YANINDAYIZ!

İktidarının sağlıkta, hukukta ve yaşamın her alanında yürüttüğü yanlış politikalar maalesef geriye dönüşü olmayan sonuçlar doğurmaktadır. Sağlıkçıya, avukata, memura şiddet her geçen gün artmaktadır.

Dün   Konya Şehir Hastanesi'nde görev yapan Dr. Ekrem Karakaya ve İstanbul Barosuna kayıtlı Avukat Servet Bakırtaş uğradıkları silahlı saldırı sonucu hayatlarını kaybettiler.

Ekonomik, siyasal krizler yaşamımızın her noktasına yansımaktadır. Odaları, meslek örgütlerinin uyarılarına kulak tıkayan AKP iktidarı yaşanan bu cinayetlerin bireysel öfkeler olarak göstermeye çalışmaktadır. İktidar kadın cinayetleri, işçi cinayetlerinde yaptığı gibi dün yaşanılan cinayetler ile ilgili de yayın yasağı getirerek kendini korumaya çalıştığını ortaya koymuştur.

Meslek örgütleri hastanelerde, adliyelerde, sokakta ki şiddetin münferit olmadığını, bunun toplumsal ve politik bir sorun olduğunu tekrar tekrar açıklamışlardır. Ancak tüm uyarılar görmezden gelinmiş, bilinçli bir yaklaşımla şiddetin kaynağı toplumsal bağlamından koparılarak sorun bireylere indirgenmiştir.

Bugün ise bu yaklaşımın yıkıcı sonucuyla yeniden karşılaşmış bulunmaktayız. Ülkede artan şiddet iklimi, sadece çalışma koşullarını bozmakla kalmamış maalesef çalışanların can güvenliğini de ciddi oranda tehdit eder hale gelmiştir.

Hayatlarını kaybeden Dr. Ekrem Karakaya ve Av. Servet Bakırtaş’ın ailesine, TTB ve İstanbul Barosuna başsağlığı dileriz.

Tüm halkımızı sağlık çalışanları ve avukatlar ile dayanışmaya çağırıyoruz.

 

Mehmet Ali ELMA

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi

Yönetim Kurulu Başkanı