FARPLAS'TA İŞTEN ATILAN İŞÇİLER İŞE GERİ ALINSIN, SENDİKALI ÇALIŞMA TALEPLERİ KABUL EDİLSİN!

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Kocaeli Şubesi

Şube Sekreterimiz Mehmet Ali ELMA tarafından direnen Farplas işçileri için Basın Açıklaması gerçekleştirildi.

01.02.2022

Ekmeği ve hakları için direnen Farplas Otomotiv işçileri direniş ve dayanışmayla kazanacaklar. Farplas’ta işten atılan işçiler işe geri alınsın, sendikalı çalışma talepleri yerine getirilsin!

Basına ve Kamuoyuna

Bilindiği üzere, Çayırova, TOSB – Otomotiv Tedarik Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Farplas Otomotiv Fabrikasında işçiler 19 Ocak’ta açıklanan ücret zammına karşı iş durdurmuştu.  Yaşanan iş durdurma eylemi sonrası Farplas patronu çok sayıda işçiyi işten çıkarmıştı. Birleşik Metal İş Sendikasının örgütlendiği Farplas Otomotiv de işçiler, atılan işçilerin işe geri alınması, işvereninin sendikayı tanıması ve taleplerinin karşılanması için kendilerini fabrikaya kapattılar.

Sadece anayasal haklarını kullanmak istedikleri için dün gece fabrikaya kapanan yüzlerce işçiye sabaha karşı polisin müdahalesi ile karşılaştılar. 108  işçi darp edilerek gözaltına alındı.

Ekonomik eşitsizliğin gün geçtikçe arttığı günümüzde evlerine bir ekmek fazla götürmek ve verdikleri emeklerinin karşılığını almak için örgütlenen Farplas Otomotiv işçilerinin yanındayız. Aynı zamanda onlarca mühendis meslektaşımızın da zor koşullarda çalıştığı Farplas Otomotiv yetkililerinin biran önce işçilerin örgütlendiği sendikayı tanımalarını ve tüm çalışanlarının emeğinin karşılığını vermelerini istiyoruz.

Ekmeği ve hakları için direnen Farplas Otomotiv işçileri direniş ve dayanışmayla kazanacaklar.

Farplas’ta işten atılan işçiler işe geri alınsın, sendikalı çalışma talepleri yerine getirilsin. 

 

Mehmet Ali ELMA

Makina Mühendisleri Odası

Kocaeli Şubesi Sekreteri