TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI BURSA ŞUBESİNİN KAYNAK EĞİTİM MUAYENE MERKEZİ TAHRİBATLI MUAYENE LABORATUVARI AÇILIŞINA KATILDIK.

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Eskişehir Şubesi

Yayına Giriş Tarihi

27 Mayıs 2021

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Kaynak Eğitim Muayene Merkezi Tahribatlı Muayene Laboratuvarı 27 Mayıs 2021 Perşembe günü Bursa’da açıldı.TMMOB Makina Mühendisleri Odası Kaynak Eğitim Muayene Merkezi Tahribatlı Muayene Laboratuvarı 27 Mayıs 2021 Perşembe günü Bursa’da açıldı.

Açılışa Oda Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yener, Oda Onur Kurulu Üyesi İbrahim Mart, Oda Denetleme Kurulu Üyesi Fikret Çaral, Kocaeli ve Bursa Şube Yönetim Kurulu üyeleri ile Şubemizi temsilen Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Atila Tomsuk, Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu Sekreteri Neşet Aykanat, Şube Müdürümüz İlker Özcan, Şube Teknik Görevlimiz Tugay Tepe katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Bursa Şube Başkanı Fikri Düşünceli, açılışa gelen tüm katılımcılara teşekkür ederek, “2010 yılında mühendislik ana uzmanlık konuları içinde yer olan “kaynak ve malzeme teknolojisi” alanlarında gerek mühendis gerekse ara teknik elemanlara yönelik eğitim, belgelendirme ve denetim amacıyla oluşturduğumuz uygulamalı eğitim merkezi ve sonrasında merkezi bir yapı olan Kaynak Eğitim ve Muayene Merkezi’ne dönüşerek devam ettiğimiz yolculuğumuzda önemli adımlardan birini daha gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı. Düşünceli konuşmasına şöyle devam etti:

“Tahribatsız muayene uygulama ve eğitimleri, kaynakçı eğitimleri ve bilgisayarlı test analizlerimizin yanına sanayi kuruluşlarımızın ihtiyacını karşılayacak tahribatlı muayene labaratuvarlarımızı ekleyerek kaynak mühendisliği vasıflandırma ve belgelendirme amacını gerçekleştirme yolunda önemli bir aşamayı daha gerçekleştiriyoruz.

Gerek mühendis gerekse ara teknik elemanlara MMO tarafından verilen/yapılan eğitim sınav, belgelendirme işleriyle, yapılan/yapılacak test ve muayenelerin merkezi olarak yürütülmesi, MMO adına tüm ülkede yaygınlaştırılması, bilimsel çalışmaların, çalıştay, sempozyum, kongrelerin gerçekleştirilmesi ve kaynak mühendisi vasıflandırılması ve belgelendirilmesi amacıyla kurulmuş olan, ‘’Kaynak Eğitim ve Muayene Merkezi” Örgütümüzün ve çalışanlarımızın özverili katkılarıyla daha da büyüyüp önemli işlere imza atacağından eminim.

Bu laboratuvarın kurulmasında emeği geçen Oda Yönetim Kurulumuza, Bursa Şube Yönetim Kurulumuza, KEMM Yürütme Kurulumuza ve tabi ki KEMM çalışanlarımıza, desteğini esirgemeyen Şubelerimize çok teşekkür ediyorum.

Bugün davetimize katılarak bizleri onurlandıran siz katılımcılara, gelemeyip canlı yayında bizlerle birlikte aynı heyecanı yaşayan katılımcılara çok teşekkür ediyorum.

Laboratuvarımız MMO Örgütümüze, mesleğimize ve ülke sanayisine hayırlı olmasını ve başarılar diler, saygılarımı sunarım.”

Ardından Oda Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yener konuşma yaptı. KEMM ve Bursa Şube çalışanlarına teşekkür eden Yener, bilim ve teknik ile birlikte mücadele ederek, ülkenin geleceği için kalkınma ve refah için yetişmiş insan gücünün önemini vurguladı.

MMO ve TMMOB örgütlülüğünün çok önemli olduğunu ifade eden Yener, “Örgütümüzü daha ileri götürmeliyiz, mesleğimize sahip çıkmalıyız. Kaynak Eğitim Muayene Merkezi, Tahribatlı Muayene Laboratuvarı uzman yetiştirme yeridir. Bilgiyi paylaşarak çoğaltıyoruz, toplumsallaştırıyoruz, aynı zamanda iş yapabilme kapasitemizi arttırıyoruz. Eğitimlere devam edeceğiz, yeni alanlar açacağız, sanayiye hizmet edeceğiz” dedi. Yener, KEMM çalışanlarına, Bursa Şube Yönetim Kuruluna, KEMM Yürütme Kuruluna ve tüm TMMOB ve Oda örgütlülüğüne emekleri ve çalışmalarından dolayı teşekkür etti.