VII.ULUSAL UÇAK, HAVACILIK VE UZAY MÜHENDİSLİĞİ KURULTAYI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Eskişehir Şubesi

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)`ne bağlı Makina Mühendisleri Odası (MMO)`nın Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen VII. Ulusal Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Kurultayı`nı ülkemizin seçkin mühendislerinin ve bilim insanlarının katılımı ile 3-4 Mayıs 2013 tarihlerinde Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü Salon Anadolu`da gerçekleştireceğiz.

Ulusal Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Kurultayları, MMO`nun ülke ve toplum yararları doğrultusunda yurdun doğal kaynaklarının işletilmesini, üretimin artırılmasını, ülke sanayinin ulusal çıkarlara uygun yönde geliştirilmesini sağlamak için teknik ve bilimsel çalışmalar yapmak ve bu çalışmaları mühendislerin ve sanayinin yararına sunmak amacıyla düzenlediği etkinliklerden birisidir.

VII. Ulusal Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Kurultayı;  ulusal teknolojik gelişimin sağlanması, uçak, havacılık ve uzay sektöründe yeni ve ileri teknoloji yatırımları, özgün ürün çalışmaları, yan sanayi olgusu, üniversite-sanayi işbirliği, bakım/onarım/yenileştirme kabiliyetleri, sertifikasyon ve uçuş emniyeti konularının mühendislik çerçevesinden tartışılması ve öneriler oluşturulması amacıyla düzenlenmiştir. Aynı zamanda uçak, havacılık ve uzay mühendisliğinde eğitim/istihdam planlaması, yeni açılan bölümler ve iş yaşamı ile ilgili konuların irdelenmesi hedeflenmiştir.

İki gün boyunca birlikte olacağımız Kurultayımızda belirlediğimiz konu başlıkları altında 19 adet sunumlu ve 5 adet poster olmak üzere toplam 24 adet bildiri sunulacaktır. Ayrıca "Özgün, Çağdaş ve Özgür Hava Aracı Tasarımlarında Yazılım Sorunları" ve "Uçak Havacılık ve Uzay Mühendisliğinde Eğitim/İstihdam Planlaması ve Yeni Açılan Bölümler" konularını tartışacağımız iki panel gerçekleştirilecektir.

Ayrıca Kurultayımızda MMO Eskişehir Şubesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşbirliği ile ve Türk Hava Kurumu Eskişehir Şubesinin destekleriyle, çocuklarımız ve gençlerimiz arasında havacılığa olan ilgiyi ve havacılık sevgisini artırmak amacıyla düzenlenen Eskişehir ve Havacılık konulu resim ve afiş yarışmasının ödül töreni yapılacaktır.

Kentimiz ve meslektaşlarımız açısından son derece önemli olduğunu düşündüğümüz VII. Ulusal Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Kurultayı`na kentimizin güzide basın kuruluşlarının temsilcilerini, ilgili kurum ve kuruluşlarını ve havacılığa ilgi duyan herkesin katılımını bekliyoruz.

              Saygılarımızla,
 
 TMMOB MMO Eskişehir Şubesi     
          Yönetim Kurulu Adına
        Yönetim Kurulu Başkanı

                 Hakan ÜNAL