KATILIMCI DEMOKRAT MÜHENDİSLER 10.OLAĞAN GENEL KURUL YÖNETİM KURULU ADAYLARIBASIN AÇIKLAMASI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Eskişehir Şubesi

 Bilindiği üzere Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar ve Bilecik illerimizde yaşayan Makina, Endüstri, Uçak, Havacılık İşletme ve Mekatronik Mühendislerinin 59 yıllık geçmişe sahip olan meslek örgütü TMMOB Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi`nin 10.Olağan Genel Kurulu  18-19 Ocak 2014 tarihlerinde yapılacaktır.

 

Biz mühendisler teknoloji ve sanayinin vazgeçilmez unsurları olarak, mühendislik eğitiminin sorunlarının farkındayız. Ülkemizde çok büyük bir yara alan Demokratikleşme mücadelesinin sorunlarının farkındayız. Tüm bu sorunların ancak emekten ve halktan yana olan meslektaşlarımızın dayanışması ile altından kalkılabileceğinin farkındayız. Ayrışmaların değil dayanışmanın sözcülüğünü üstlenmenin önemini biliyoruz.

 

Bilim ve Mühendislik eğitimi ile sanayinin eşgüdüm olmaksızın, plansız gelişimi, ülkemizdeki meslek ve meslektaş sorunlarının karda yuvarlanan bir kartopu gibi hızla büyümesine, her geçen gün taşınması daha da zorlaşan bir yük haline getirmektedir. İşsizlik, beyin göçü, düşük ücret ve yetişmiş insan profilimize uygun olmayan işlerde çalışma bu büyüyen sorunların sadece bir kaçıdır.

 

Bir önceki Genel Kurulumuzda belirttiğimiz gibi, sanayi ve teknolojinin evrimi bizim gibi meslek örgütlerinin süreklilik arz eden bir yenilik, geleceğe yönelik adımlar atılmasını zorunlu kılmaktadır.

 

Üye sayısı 400.000 i geçmiş olan ve 200 den fazla şubesi bulunan TMMOB`yi ve ona bağlı odaları etkisizleştirmek amacıyla, yakın tarihinde eşine rastlanmayacak yoğunlukta yasa, yönetmelik ve KHK üretilmiştir. Şimdi örgütlü olmanın, dayanışma içinde olmanın, mesleğimize, ülkemize, barışa, demokrasiye, Hukukun ve İnsan Haklarının temel ve evrensel değerlerine hep birlikte sahip çıkmanın zamanıdır.

 

İşte tüm bu şartlar altında 10.Olağan Genel Kurulumuz ülkemizin içinden geçmekte olduğu tarihsel süreçte biz mühendisler için kritik bir önem arz etmektedir.

 

Odamızın emekten ve halktan yana tavrını esas alan çalışma ilkelerine uygun olarak, ülkemizdeki toplumsal hayatın her alanında, mesleğimiz  ve meslektaşlarımız ile ilgili konularda  sadece üyesinin ve halkının yararına işler yapabilmeyi amaç edinen bir anlayışla, Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Yönetimine biz Katılımcı ve Demokrat Mühendisler olarak bir kez daha aday olduğumuzu tüm kamuoyuna ve üyelerimize bildirmekten büyük bir onur duyuyorum.

 

2 yıl önce söylediğimiz gibi meslek onurumuz için, güçlü bir sanayi için, demokratik toplumsal hayat ve daha yaşanabilir bir dünya için çalışmaya ve gerektiğinde mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu amaç için umudunu ve enerjisini kaybetmeyen yürekli  onüç arkadaşımla beraber, hiçbir kişisel çıkar gözetmeksizin bu göreve bir kez daha talip oluyoruz.

 

Bu yolda tüm meslektaşlarımızın birliğini ve dayanışmasını desteklemek adına üyelerimizin bizleri 10.Olağan Genel Kurulumuzda desteklemesini umuyoruz. Üyelerimizin birlikte karar alma süreçlerimize katkı koyması, Genel Kurulumuza katılması; Mesleğimize, Örgütümüze, Cumhuriyetin temel demokratik değerlerine ve ülkemize sahip çıkma adına hayati bir önem taşımaktadır.

 

Tüm üyelerimiz ve halkımız için güzel bir gelecek umuduyla saygı ve sevgilerimizi sunarız.

 

 

           Katılımcı Demokrat Mühendisler

      11.Dönem Yönetim Kurulu Adayları Adına

                      Hakan ÜNAL