AKP ÇÖZÜM ÜRETMEK YERİNE ŞİDDETİ SEÇTİ:

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Eskişehir Şubesi

 Sevgili Eskişehir Halkı,

Bugün sabahın erken saatlerinden bu yana büyük bir kaygı ve hayretle Taksim de oynanan oyunu izlemekteyiz.

Yaklaşık iki haftadır süren barışçıl eylemler provokasyon ve şiddet yoluyla gölgelenmeye çalışılmaktadır.

Direnişlerin ilk gününden beri pek çok kanıt adeta gözümüzün içine sokulmasına rağmen Savcıların ve İktidarın gözleri hiçbirini görmek istememektedir. Medyanın ipliği zaten pazara çıkmıştır.

Buradan siyasi partilere değil, Milletvekillerine sesleniyorum. Parti tabelalarının önünde basın açıklaması yapmayı bırakın. Partizanlık yapmayı bırakın. Yaşanan bu son derece meşru ve haklı halk hareketinden partilerinizin hesabına sonuç çıkarmayı ve gençlere siyasi abilik yapmayı bırakın. 10 gündür direnen bu ülkenin yiğit evlatlarından hiç bir şey öğrenemediniz, kendini TOMA nın önüne atan bir milletvekilinden hiç bir şey öğrenemediniz.

AKP barışçıl çözümler üretmek yerine şiddeti seçmiştir.

Artık bu faşizan kışkırtma ve sindirme hareketinin sorumlusu sadece AKP değil, olaylar karşısında sessiz kalan ve sadece parti sözcülerinin arkasına sığınan tüm milletvekilleri olacaktır.

Değerli Eskişehir halkı, bugün tüm bu oyunlar sahnelenirken, bir başka Talan yasası daha meclisten geçmiştir. Artık yabancı sermaye ülkemizde istediği gibi Petrol Arayabilecek, elde ettiği tüm rantı yurt dışında kullanabilecektir. AKP ülke topraklarını bir kez daha yabancı tekelci sermayeye açmıştır.

Sevgili arkadaşlar,

Hukuka aykırı bir şekilde, Çağlayan adliyesinde karga tulumba gözaltına alınan Avukatların bugün yaşadıkları ülkemizde hukuk un bittiği gün olarak tarihe geçmiştir.

Milletvekilleri halkın kalbinin attığı Taksim ve Kızılay da halkının yanında yerini almalı, bunu yaparken partisini değil kendi insanlık onurunu korumalıdır. Milletvekilleri parti ayrımı gözetmeksizin bir araya gelmeli ve halka bu onurlu mücadeleye nasıl destek verdiklerinin hesabını vermelidir. İçinde bulunduğumuz bu karanlık geceler boyu Kızılay`dan, Taksim`den ve Eskişehir`deki bu direniş meydanından ayrılmamalarını bekliyoruz.

Birbiri ile tamamen farklı düşüncelere sahip on binlerce gencimiz, yurttaşımız hep birlikte AKP faşizminin oyunlarını boşa çıkarmaya çalışırken, ömür boyu emekliliği hak etmiş, sırça köşklerinden bu kirli oyunu izleyen milletvekillerinin bir tercih yapmasını bekliyoruz.

YA ÖZGÜRLÜK YA FAŞİZM.

TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI

Eskişehir Şubesi